Home Najdôležitejšie Tsitsipas povedal, kto môže vytvoriť novú Veľkú trojku

Tsitsipas povedal, kto môže vytvoriť novú Veľkú trojku

by Jaroslav Šípkar
Stefanos Tsitsipas

Kto môže vytvoriť novú Veľkú trojku? Stefanos Tsitsipas vymenoval tieto mená.


Roger Federer. Rafael Nadal. Novak Djokovič. Tri ikony svetového tenisu. Tri osobnosti, ktoré sa navždy zapísali do dejín bieleho športu. Často ich nazývajú Veľkou trojkou. Švajčiar má 40, Španiel 35 a Srb 34 rokov. Logicky sa ponúka otázka, kto ich môže na vrchole svetového tenisu nahradiť a eventuálne vytvoriť “novú Veľkú trojku”?

„Kto bude v ďalšej Veľkej trojke? Zatiaľ je tam veľký len jeden – Novak Djokovič. Stále je najlepší na svete. Ale Daniil Medvedev, Alexander Zverev a ja mu dýchame na chrbát. Môžeme byť ďalšou Veľkou trojkou. Som o tom presvedčený,” vyhlásil Stefanos Tsitsipas pre Sport Bild.

„Nikto nevie, ako dlho sa Djokovič dokáže udržať na vrchole. Verím, že naďalej dokáže toho veľa. Kto by si pomyslel, že Roger Federer bude hrať v 40 rokoch? Ja nie. Ale som si istý, že sa vráti,” dodal grécky tenista.

VZ´ÁJOMNÁ BILANCIA NOVAKA DJOKOVIČA PROTI “NOVEJ VEĽKEJ TROJKE”

Daniil Medvedev (5-4): Najväčšia hrozba pre “Noleho” zo spomínanej trojice “mladých pušiek”. Porazil ho 3-0 na sety vo finále US Open a zmaril šancu na kalendárny Grand Slam.

Stefanos Tsitsipas (6-3): Djokovič vyhral už štyrikrát v rade

Alexander Zverev (8-4): Djokovič ho dokázal poraziť v šiestich z posledných siedmich súbojovPodobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

one × three =