Home Správy Tsitsipas pokračuje v senzačnej sérii, v Marseille premiérovo obhájil titul

Tsitsipas pokračuje v senzačnej sérii, v Marseille premiérovo obhájil titul

Stefanos Tsitsipas

MARSEILLE – Víťazom turnaja ATP 250 v Marseille (691 880 EUR, tvrdý povrch v hale) sa po roku opäť stal Grék Stefanos Tsitsipas, ktorý si vo finále poradil s Kanaďanom Félixom Augerom-Aliassimem po setoch 6:3, 6:4.

V prvom sete šiel Tsitsipas do brejkového vedenia 3:1. Svoje podanie si ďalej držal. Keď šiel servovať na výhru v sete, ešte sa o jeho servis strhla bitka. Kanaďan mal tri brejkbaly, ani jeden však nevyužil a zo zisku setu sa tešil Grék.

V druhom dejstve získal Grék brejk na 3:2. Vzápätí však prišiel ribrejk. Na ten ale Tsitsipas reagoval brejkom na 4:3. Potom už úspešnými servismi dokráčal k víťazstvu. Na podaní neskôr premenil hneď prvý mečbal.

• Tsitsipas odvrátil štyri z piatich brejkbalov
  • po svojom podaní získal 71 % bodov
  • Auger Aliassime prehral už svoje piate finále v kariére, na premiérový titul stále čaká
  • Grék vyhral bez straty setu, keďže vyhral aj vlani v Marseille a tiež tam bol v závere turnaja nezdolateľný, vo francúzskom meste ide už o jeho ôsmy zápas bez straty setu