Home Audio/video Trúfne si? Nadal dostal pozvánku od austrálskeho búrliváka Kyrgiosa

Trúfne si? Nadal dostal pozvánku od austrálskeho búrliváka Kyrgiosa

by Majo Malinovský
Rafael Nadal a Nick Kyrgios

PARÍŽ – Austrálsky tenista Nick Kyrgios pozval španielskeho rivala Rafaela Nadala na spoločný videorozhovor prostredníctvom sociálnej siete Instagram.

Bývalý hráč číslo jeden, ktorý na vrchole rebríčka ATP strávil celkovo 209 týždňov, na túto výzvu zatiaľ nezareagoval. Informovala agentúra AFP.

Obaja hráči sa od incidentu na vlaňajšom turnaji v mexickom Acapulcu nemajú príliš “v láske”. Kyrgios sa počas vzájomného súboja teatrálne povzbudzoval, diskutoval s rozhodcom, gestami provokoval divákov a voči Nadalovi prejavil nedostatok rešpektu podaním zdola.“Je to hráč s obrovským talentom. Môže vyhrať grandslam a pohybovať sa na vrchole rebríčka. Ale existuje dôvod, preto je zatiaľ tam, kde je. Chýba mu rešpekt k publiku, súperom a tiež k sebe samému,” povedal vtedy o Kyrgiosovi 19-násobný grandslamový šampión Nadal.Kontroverzný Austrálčan prilial olej do ohňa o pár mesiacov neskôr na grandslamovom turnaji vo Wimbledone. Počas jednej z výmen do Španiela úmyselne napálil loptičku, za čo sa na pozápasovej tlačovej konferencii odmietol ospravedlniť.

Kyrgiosova výzva na “pokec” s Nadalom prišla v čase pandémie koronavírusu, ktorá spôsobila zrušenie turnajov predbežne do 13. júla.

Zdroj: TASR

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

2 + seven =