Novak Djokovič, Carlos Alcaraz
Novak Djokovič a Carlos Alcaraz (Foto: TASR/AP - Manu Fernandez)

Trio najlepších: Novak Djokovič zarobil viac ako Rafael Nadal, ale menej ako Carlos Alcaraz

BRATISLAVA – Carlos Alcaraz, Novak Djokovič a Rafael Nadal bolo najlepšie trio tenistov uplynulej sezóny.


Táto trojka spolu získala všetky štyri grandslamové tituly sezóny a keby Nole získal 2000 bodov za Wimbledon a mohol štartovať na Australian Open a US Open aj rebríček ATP by uzavrelo toto trio na najvyšších priečkach.

V zárobkoch prekonali deväť miliónov

Jedine toto trio sa v zárobkoch na okruhu ATP za uplynulý rok dostalo cez deväť miliónov amerických dolárov a mladá španielska puška si v tejto štatistike viedla najlepšie. Talentovaný Alcaraz sa po Federerovi, Nadalovi, Djokovičovi a Murraym stal iba piatym hráčom v histórii, ktorému sa podarilo v zárobku prekonať magickú hranicu desiatich miliónov.

19-ročný Španiel sa po triumfe na US Open stal prvým tínedžerom s grandslamovým titulom od triumfu Nadala a na tenisový trón zasadol ako najmladšia jednotka v histórii, pričom sezónu začínal mimo elitnej tridsiatky rebríčka ATP a prvého titulu sa dočkal v brazílskom Rio de Janeiro.

Víťaz piatich tohtoročných podnikov na okruhu ATP sa po triumfe v Miami nad Ruudom stal tretím najmladším šampiónom Masters 1000 v histórii a po skvelých výkonoch sa postupne prepracoval až na úplný vrchol rebríčka ATP a svoju pozíciu udržal aj napriek tomu, že po US Open už odohral len pár turnajov.Sťažená úloha pre Djokoviča

Djokovič mal výrazne sťaženú pozíciu, pretože kvôli svojmu statusu neočkovaného nútene musel vynechať Australian Open, US Open a tiež štyri podujatia zo série Masters 1000. A aj keď 2000 bodov do rebríčka nezískal, na Wimbledon zaknihoval už svoju 21. grandslamovú trofej. V závere sezóny ukázal svoju veľkosť, keď postupne dobyl podujatia v Tel Avive, Astane a ovládol aj prestížny Turnaj majstrov, kde triumfom vyrovnal historický rekord Federera.

Zdravotné patálie Nadala

Nadal na Australian Open dosiahol na rekordný 22. grandslamový titul, ale v druhej časti sezóny už 36-ročný matador viac bojoval so zraneniami, ktoré mu napokon neumožnili udržať post svetovej jednotky.Rebríček najlepšie zarábajúcich hráčov za uplynulý rok:

Zdroj: ts

About Majo Malinovský

Check Also

Slovensko, Davis Cup, Peter Benjamín Privara, Lukáš Pokorný, Igor Zelenay, Lukáš Klein, Jozef Kovalík, Alex Molčan, Tibor Tóth

Vymaľované bolo už po štvorhre! Ohlasy holandských médií po najrýchlejšom triumfe nad Slovenskom

AMSTERDAM – Ohlasy holandských médií na víťazstvo 4:0 nad tenistami Slovenska v kvalifikácii o postup …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

1 × one =