Home Správy Tretí hrací deň v Bratislave: Selecký naďalej šokuje, postup aj pre Molčana

Tretí hrací deň v Bratislave: Selecký naďalej šokuje, postup aj pre Molčana

by Michal Pokrivka

BRATISLAVA – Na ITF Futures turnaji v Bratislave (15 000 USD, antuka vonku) boli na programe všetky zápasy 2. kola. Alex Molčan a Michal Selecký držia domácu vlajku vztýčenú.

Molčan stále neohrozený

Dvanásť zápasov a 24 setov, to je víťazná šnúra Alexa Molčana po dnešnom skalpe Mikeho Urbaniju zo Slovinska. V prvom sete sa nenechal rozhodiť súperovým znížením z 0:5 na 3:5. V druhom, ktorý sa začal šnúrou štyroch brejkov, zas predviedol skvelú koncovku. Od stavu 2:3 už slovinského tenistu k ničomu nepustil. O semifinále si to rozdá prešovským rodák so štvrtým nasadeným Ukrajincom Danilom Kaleničenkom.

  • (WC) Alex Molčan vs Mike Urbanija 6:3, 6:3

Selecký prežíva rozprávku

Dvadsaťročný Michal Selecký to z kvalifikácie dotiahol už do štvrťfinále. Nikdy predtým pritom nebol ani v 2. kole. Dnes zvládol v troch setoch 694. hráča sveta Antonia Massaru z Talianska. V prvom dejstve rozhodol Michal brejkom na 4:2. V druhom jasne dominoval taliansky favorit. Brejk na 3:1 znásobil v koncovke, keď sa za stavu 5:2 blysol na príjme čistou hrou. Tretí set bol opäť jasnou záležitosťou nášho tenistu, ktorý od skóre 0:1 Taliana k ničomu nepustil. Ďalšou prekážkou bude preňho britský kvalifikant Jack Draper.

  • (Q) Michal Selecký vs Antonio Massara 6:3, 2:6, 6:1

Glváč nedotiahol dobre rozohratý súboj proti favoritovi

Andrej Glváč sa štvrtého nasadeného Danila Kaleničenka z Ukrajiny nezľakol. V úvodnom sete síce stratil náskok 4:2, ale v závere dominoval. Druhé dejstvo rozhodol Ukrajincov brejk na 3:1. Aj v rozhodujúcej časti bol nasadený tenista pri vlastnom servise neomylný. V 6. geme sa presadil na príjme, vzápätí odolal dvom brejkbalom a záver si postrážil.

  • Andrej Glváč vs (4) Danilo Kaleničenko 6:4, 2:6, 3:6

Klein nestačil na supertalent

Najvyššie nasadený Lukáš Klein nestačil na spomínaného britského kvalifikanta Jacka Drapera. V prvom sete viedol 3:1 i 5:3, ale 16-ročný supertalent stratil v ďalšom priebehu iba tri fiftíny. Podobne sa začalo aj druhé dejstvo. Brit prišiel do stavu 4:0 len o tri výmeny a koncovku si postrážil.

  • (1) Lukáš Klein vs (Q) Jack Draper 5:7, 2:6

Vo štvorhre sa rozhodlo o semifinalistoch

Filip Polášek a Ukrajinec Danilo Kaleničenko, nasadení ako druhí, zdolali čisto slovenský tandem Ivan Košec/Marek Semjan 7:5, 6:2. Leon Peťko so Samom Polakovičom zvíťazili 6:1, 6:3 nad rusko-ukrajinským tandemom Roman Garkavenko/Akim Zaričanskij. David Damian Brna s Čechom Danielom Vrbom sa o senzáciu nepostarali. Najvyššie nasadenej českej dvojici Petr Nouza/David Škoch podľahli 3:6, 4:6.

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

four × 1 =