Home Najdôležitejšie Totálny skrat v prvom aj druhom sete: Martin nezvládol v Mníchove kvalifikačné finále

Andrej Martin

MNÍCHOV – Slovenský tenista Andrej Martin nenadviazal na včerajší hladký triumf a vo finále kvalifikácie v Mníchove podľahol americkému súperovi Mackenziemu McDonaldovi hladko v dvoch setoch.

V súboji dvoch nasadených hráčov začal lepšie slovenský favorit, ktorý síce brejkbal hneď na prvom podaní súpera ešte nevyužil, ale v štvrtej hre sa už brejku dočkal a dostal sa do sľubného vedenia 3:1. Potom ale prišiel totálny skrat Martina, ktorý prehral všetkých päť nasledujúcich hier, z toho trikrát stratil vlastný servis a za 39 minút sa tak zo zisku úvodného setu prekvapivo radoval Američan – 3:6.

Druhý set mal v podstate podobný priebeh ako ten prvý. Martin začal okamžitým brejkom a zdalo sa, že by mohol potvrdiť svoje antukové kvality a finálový duel ešte zdramatizovať, opak ale bol pravdou. Ďalšie štyri hry sa totiž stali korisťou Američana a ten už do konca setu povolil Martinovi uhrať len jedinú hru – 2:6.

Za hodinu aj 19 minút sa tak McDonald nečakane cez Slováka prebojoval do hlavného turnaja.