Rafael Nadal
Rafael Nadal s bolestivou grimasou (Foto: TASR/AP - Andy Brownbill)

Toni Nadal: Rafa tri dni pred odletom zvažoval, že nebude na Australian Open hrať

Toni Nadal prekvapený z toho, že jeho synovec Rafael je v Melbourne v tak dobrej forme. Tri dni pred odletom zvažoval, že na turnaji hrať nebude.


35-ročný Rafael Nadal je v semifinále Australian Open. Čaká ho súboj s Talianom Matteom Berrettinim. V prípade, že postúpi a následne zvládne finálový súboj, ziskom 21. grandslamového titulu vytvorí nový rekord a nechá za sebou dvojicu Roger Federer, Novak Djokovič.

Rafael Nadal tri dni pred odletom rozmýšľal, že nebude hrať

Dve výhry od rekord. Pritom tri dni pred odletom do Melbourne Rafael Nadal zvažoval, že na turnaji nebude hrať. Priznal to jeho strýko a bývalý tréner Toni Nadal pre Cadena SER.

„Som prekvapený, pretože si pamätám, že tri dni pred štartom Rafa zavolal môjho najmladšieho syna, aby si dali pár loptičiek po tom, čo bol v karanténe kvôli koronavírusu. O deviatej sme išli trénovať a počas tréningu povedal: Neviem, či ísť alebo nie, pretože v tomto momente nemám formu na Australian Open. Mal tri dni do odletu,“ prezrádzal Toni Nadal.

„Nasledujúci deň sa vzchopil a povedal: Okej, poďme na to. Myslím, že to bolo skôr nadšenie zo súťaženia a návrat do súťaženia, ako dôvera v samého seba,“ dodal.

Vlani vynechal druhú polovicu sezóny pre zranenie nohy a aj v priebehu Australian Open má zdravotné problémy.About Jaroslav Šípkar

Check Also

Magda Linettová

VIDEO Prvé veľké prekvapenie na Roland Garros: Jedna z užšieho okruhu favoritiek šokujúco končí!

PARÍŽ – Poľská tenistka Magda Linetteová sa postarala o prvé prekvapenie na tohtoročnom Roland Garros. …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

20 − eight =