Home Najdôležitejšie Toni Nadal: Djokovič je stále až na treťom mieste, nikdy nebude taký populárny ako Federer s Nadalom

Toni Nadal: Djokovič je stále až na treťom mieste, nikdy nebude taký populárny ako Federer s Nadalom

by Roderik Pastier

MELBOURNE – Srbský tenista Novak Djokovič získal po triumfe na Australian Open svoj 22. grandslamový titul a v historickom rebríčku sa vyrovnal doterajšiemu lídrovi Rafaelovi Nadalovi. Spomedzi aktívnych tenistov má staronový šampión z Melbourne pravdepodobne najväčšiu šancu stať sa absolútnym lídrom tohto rebríčka, ale podľa Nadalovho strýka a jeho bývalého trénera Toniho Srb nikdy nezíska takú popularitu u fanúšikov ako jeho synovec alebo Roger Federer.


Zdravie Rafaela Nadala je s pribúdajúcim vekom stále krehkejšie, aj kvôli problémom s bedrovým svalom sa z Australian Open porúčal už v druhom kole a následne ohlásil minimálne šesťtýždňovú pauzu.

Vo svojom kráľovstve Roland Garros môže byť opäť jedným z hlavných kandidátov na titul, ale na výrazné rozšírenie jeho zbierky grandslamových triumfov to nevyzerá.

Hoci Djokovič aj v Melbourne bojoval so zdravotnými problémami, vyzerá oveľa menej vyčerpaný, svoju hru môže posúvať ďalej aj vo veku 35 rokov a odborníci mu predpovedajú ešte minimálne dve alebo tri veľmi úspešné sezóny.

“Djokovič je v najlepšej pozícii ukončiť kariéru ako hráč s najväčším počtom získaných grandslamových titulov, pretože stále hrá na špičkovej úrovni a nemá príliš veľa fyzických problémov. Som si istý, že bude veľkým favoritom aj vo Wimbledone. Ale v športe sa samozrejme veci rýchlo menia, niektoré momenty môžu všetko obrátiť naruby,” povedal pre Vanity Fair Toni Nadal, dlhoročný tréner synovca Rafaela a súčasný tréner Kanaďana Félixa Augera-Aliassima.

Zároveň však podľa neho Djokovič nikdy nedosiahne takú popularitu ako jeho veľkí rivali Nadal a Federer.“Táto téma ma nejako veľmi nezaujíma, Novakov problém je podľa mňa v tom, že prerazil v čase, keď už existovala rivalita medzi Nadalom a Federerom, ktorú ľudia milovali. A nemyslím si, že niekedy dosiahne takú popularitu ako títo dvaja,” povedal.

“Možno je to aj jeho správaním na kurte, je trochu komplikovanejší. Sú ľudia, ktorí milujú Rafaela, iní milujú Federera a Djokovič je tretí. Prakticky neexistuje nikto, kto by nemal rád Federera, pár ľudí nemá rado Rafaela, ale väčšina sú tí, ktorí sú proti Djokovičovi,” zamyslel sa ďalej Toni Nadal.

“S Novakom mám však dobrý vzťah. Je to naozaj skvelý šampión a vždy sa ku mne správal dobre,” dodal.

Zdroj: sport.cz, ts

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

seven + 3 =