Home Najdôležitejšie Timea Jarušková na prvý profesionálny titul nedosiahla

Timea Jarušková na prvý profesionálny titul nedosiahla

NIŠ – Slovenská tenistka Timea Jarušková prehrala vo finále ITF turnaja v Niši (15 000 USD, antuka vonku) s Češkou Gabrielou Horáčkovou 5:7, 3:6.

Jarušková šla v prvom sete do brejku na 3:2, no vzápätí vedenie stratila. Potom šla Slovenka aj do vedenia 5:4 a podávala na víťazstvo, no neuspela. Následne, keď za stavu 5:6 servovala na udržanie sa v sete, nezvládla to.

V druhom dejstve si Češka vybudovala náskok 3:1. Jarušková brejkom znížila na 2:3, no vyrovnať nedokázala, lebo opäť súperka dosiahla ribrejk a začala sa séria ribrejkov. Ten, ktorý dosiahla Horáčková na 5:3 nakoniec aj rozhodol o jej výhre. V ďalšej hre si už bez problémov zápas dopodávala.