Home Najdôležitejšie Tim Henman predpovedá víťazov Wimbledonu: Pri ženách obrovské prekvapenie

Tim Henman predpovedá víťazov Wimbledonu: Pri ženách obrovské prekvapenie

by Jaroslav Šípkar
Carlos Alcaraz na Wimbledone 2024

Bývalý skvelý britský tenista Tim Henman prognózuje víťazov grandslamového Wimbledonu. Pri ženách spomína obrovské prekvapenie

Bývalá svetová štvorka a štvornásobný semifinalista Wimbledonu Tim Henman predpovedá, že Carlos Alcaraz a Naomi Osaková by sa mohli stať víťazmi trávnatého grandslamového podujatia v Londýne. Najmä pri Osakovej je to prekvapujúca voľba.

“Spôsob, akým Alcaraz hrá, jeho schopnosti, príležitosti, ktoré má vo veku 21 rokov. Pridajte k tomu jeho atletické schopnosti, spôsob, akým sa pohybuje na akomkoľvek kurte, nehovoriac o tráve, a jeho schopnosť nájsť riešenia v najťažších chvíľach je neuveriteľná. Vyhral tri grandslamy na troch rôznych povrchoch,” hovoril Tim Henman pre Inews na adresu španielskeho tenistu, ktorý v úvodnom kole Wimbledonu zdolal v troch setoch Estónca Marka Lajala.

“Bude zaujímavé vidieť, ako bude hrať Osaková, pretože si myslím, že jej výkon v Paríži na jej možno najmenej obľúbenom povrchu proti Swiatekovej bol neuveriteľne dobrý a dostala sa na rovnakú úroveň,“ pripomenul legendárny britský tenista.

26-ročná Naomi Osaková je bývalá svetová jednotka a štvornásobná grandslamová šampiónka. Na kurty sa vrátila po materskej dovolenke. Na Roland Garros v 2. kole poriadne potrápila Igu Swiatekovú, ktorej podľahla po tuhom trojsetovom boji. Wimbledon odštartovala Osaková trojsetovou výhrou proti Francúzke Diane Parryovej.Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

eleven + 14 =