Home Správy Tím Európy po druhom dni Laver Cupu vo vedení 7:5

Tím Európy po druhom dni Laver Cupu vo vedení 7:5

by Dominika Mikušiaková

Druhý hrací deň Laver Cupu je za nami. Dnes sa v každom zápase hralo o dva body a pre záverečným dňom vedie aj naďalej tím Európy pomerom 7:5.

John Isner vs Alexander Zverev 6:7(2), 6:4, 10:1

V prvom zápase vyrovnal John Isner na 3:3, keď zdolal Alexandra Zvereva. Prvý set brejk nepriniesol, jediný brejkbal mal nemecký tenista hneď v prvom geme. V tajbrejku bol jasne lepším hráčom a ovládol ho 7:2. V druhom dejstve rozhodol brejk Američana z deviateho gemu. Zápasový supertajbrejk sa zmenil na galapredstavenie Isnera, ktorý povolil súperovi jediný bod.

Roger Federer vs Nick Kyrgios 6:7(5), 7:5, 10:7

V šlágri druhého hracieho dňa poslal Európu do vedenia po tuhom boji Federer. Švajčiar nezvládol tajbrejk prvého setu napriek náskoku 4:0. V druhom sete strhol Federer víťazstvo na svoju stranu dobre načasovaným brejkom za stavu 5:5. V rozhodujúcom tajbrejku otočil z 0:2 na 5:2 a záver s komplikáciami zvádol, keď premenil v poradí tretí mečbal.

Tretí zápas dňa priniesol premiéru Rafaela Nadala na tohtoročnom Laver Cupe. V zápase s Raoničom to nemal jednoduché. Kanaďan doplatil v prvom sete na katastrofálnu efektivitu na brejkbaloch. Dovedna zahodil až osem príležitostí a v siedmej hre sám o servis prišiel. Nadal set uzavrel za stavu 5:3 na príjme. V druhom dejstve sa Raoničovi konečne podarilo premeniť brejkbal v piatom geme, nebolo mu to však nič platné. Nadal okamžite kontroval a v tajbrejku dominoval. Európe tak zabezpečil vedenie 7:3.

Jack Sock/Nick Kyrgios vs Rafael Nadal/Stefanos Tsitsipas 6:4, 3:6, 10:6

Sock s Kyrgiosom mali skvelý vstup do zápasu a rýchlo sa ujali vedenia 2:0. Nadal s Tsitsipasom už manko zmazať nedokázali, o prvý set tak prišli. V druhom dejstve sa karta obrátila a tím Európy si vypracoval náskok 5:1. Hráči sveta si ešte vzali jeden brejk späť, na viac sa však nezmohli, o všetkom tak opäť musel rozhodovať supertajbrejk. V ňom exceloval najmä Kyrgios a tím sveta ho napokon ovládol 10:6. Pred záverečným hracím dňom tak znížili stav stretnutia na 5:7.