Home Správy Thiem sa dočkal domáceho titulu – dobyl Viedeň

Thiem sa dočkal domáceho titulu – dobyl Viedeň

VIEDEŇ – Víťazom turnaja ATP 500 vo Viedni sa stal domáci Dominic Thiem po triumfe nad Argentíncom Diegom Schwartzmanom po setoch 3:6, 6:4, 6:3.

Hráči si v úvodných dvoch gemoch vymenili servisy. Potom získal brejk na 3:2 Schwartzman. Duel vychádzal lepšie práve jemu, čo potvrdil, keď za stavu 5:3 čistou hrou obral svojho súpera o servis a ujal sa tak vedenia 1:0 na sety.

V druhom sete sa častejšie dostával so servisom do problémov Schwartzman. Na 5:4 sa Thiemovi podaril brejk na potom šiel servovať na výhru v sete. Zvládol to pri prvej príležitosti a vynútil si tretí set.

A aj v ňom začal domáci hráč úspešne. Získal brejk na 1:0. Ani na jednej strane neprichádzali brejkbaly a náskok si držal. Za stavu 5:3 sa dostal Thiem na riterne k mečbalu a premiérovo tak ovládol turnaj vo Viedni.

• na esá vyhral Theim 9:0