Home Správy Tereza Mihalíková na veľkom ITF podujatí v Dubaji končí už v prvom kole

Tereza Mihalíková na veľkom ITF podujatí v Dubaji končí už v prvom kole

Tereza Mihalíková

DUBAJ – Tereza Mihalíková prehrala v prvom kole turnaja ITF v Dubaji (100 000 USD +H, tvrdý povrch vonku) s Indkou Ankitou Rainovou po setoch 6:7(3), 3:6.

Slovenská tenistka odštartovala stretnutie lepšie, keď sa ujala vedenia 2:0. Indka sa však vrátila a neskôr dokonca brejkla Mihalíkovú na 5:4. Tá však kontrovala ribrejkom. Pri ďalšej hre na servise uzavrela Tereza gem esom, čím si zaistila minimálne tajbrejk. Ten bol po zvládnutom servise Rainovej realitou. Aj skrátenú hru odštartovala Slovenka esom, nakoniec však uhrala iba tri body a zo zisku prvého setu sa tak tešila súperka.

V druhom dejstve sa dlho hralo bez brejkov, hoci za stavu 2:2 mala Tereza jednu šancu. Jediný prelomený servis celého setu zaznamenala Indka na 5:3. Následne už zápas poľahky doservovala čistou hrou.