Home Najdôležitejšie Tenisové tipy (11.3.): Nájde Roger Federer v sebe dosť síl aj na dnešný boj o semifinále?

Roger Federer, Nikoloz Basilašvili

BRATISLAVA – Ani dnes nemôže chýbať trojica našich tradičných tipérskych odporúčaní, ktoré uvádzame do vašej pozornosti.

ATP Dauha – štvrťfinále

Nikoloz Basilašvili – Roger Federer (11.3. o 16:25)

Po včerajšom víťaznom návrate po 13-mesačnej prestávke a triumfe nad britským súperom Evansom, sa dnes oči tenisových fanúšikov budú opäť upierať na výkon švajčiarskeho maestra Rogera Federera. Ten by dnes podľa papierových predpokladov nemal mať s postupom najmenšie problémy, veď trápiaci sa gruzínsky súper a niekdajšia svetová šestnástka už ani zďaleka nie je to čo bývala. V minulej sezóne Basilašvili vyhral len štyri z 20 zápasov, v tej aktuálnej je jeho bilancia pomerne vyrovnaná (4-5). Basilašvili ale v Dauhe prekvapil vyradením Millmana a následne zmietol z kurtu aj skúseného Jaziri, ktorý vyradil nášho Gombosa. Očakávam, že aj keď v roku 2016 na Australian Open uhral Gruzínec s maestrom len päť hier, dnes ho dokáže viac potrápiť a pozdáva sa mi tip na overový výsledok.

Tip: Viac ako 20,5 gemu v zápase

Kurz Niké: 1,80

Tip OK

Dominic Thiem – Roberto Bautista-Agut (11.3. o 17:30)

Štvrťfinálovým šlágrom dnešného programu v katarskej Dauhe bude súboj rakúskeho favorita Dominica Thiema a skúseného Španiela Bautista-Aguta. Ten v roku 2019 miestne podujatie ovládol a Rakúšana dnes rozhodne nečaká jednoduchá úloha. Thiem v prvom vystúpení stratil set aj so senzačným tohtoročným semifinalistom Australian Open Karatsev a v tejto sezóne stále nie je príliš presvedčivý. Navyše so španielskym súperom má aj negatívnu vzájomnú bilanciu (2:3) a dnes to vidím na tuhý boj a zrejme trojsetovú zápletku. Bautista po trojsetovej dráme s bombardérom Opelkom nestratil ani set s Bublikom a zdá sa, že v Katare sa už tradične cíti veľmi dobre. Pozdáva sa mi tu stávka na to, že Španiel v zápase uhrá aspoň set, ale očakávam aj vyšší počet gemov v zápase.

Tip: Počet gemov v zápase viac ako 22,5

Kurz Niké: 1,90

Tip OK

ATP Marseille – osemfinále

Alejandro Davidovich Fokina – Arthur Rinderknech (11.3. o 15:15)

Fantastickou bilanciou 15 výhier a len piatich prehier v halovom prostredí sa v tejto sezóne môže popýšiť Arthur Rinderknech, ktorý na domácej pôde vo francúzskom Marseille túži po ďalších úspechoch. Vyradenie Janviera a Cressyho bez straty setu a zvládnutie trojsetovej bitky so skúseným Kukuškinom svedčia o kvalite Rinderknecha, ktorý by podľa mňa dnes mohol potrápiť talentovaného Fokinu. Ten má síce obrovskú kvalitu, ale v tejto sezóne strieda dobré výkony s priemernými a rozhodne neočakávam drvivý triumf favorita.

Tip: Rindkernech vyhrá v zápase aspoň set