Home Najdôležitejšie Tenisové tipy (9.7.): Zaskočí kanadský supertalent Djokoviča v ceste za ďalším grandslamovým titulom?

Tenisové tipy (9.7.): Zaskočí kanadský supertalent Djokoviča v ceste za ďalším grandslamovým titulom?

by Roderik Pastier

BRATISLAVA – Ani dnes nebudú chýbať naše tradičné tipérske odporúčania, kde sme sa opäť pozreli na prebiehajúci Wimbledon, kde sú na programe už semifinálové súboje.


ATP Wimbledon – semifinále

Matteo Berrettini vs Hubert Hurkacz (9.7. o 14:30)

Prekvapivé zloženie prvej semifinálovej dvojice na Wimbledone. Svetová deviatka Talian Matteo Berrettini sa doposiaľ na Wimbledone dostal najďalej do 4. kola. Na tohtoročnom Australian Open vypadol v 4. kole a na Roland Garros sa jeho cesta skončila vo štvrťfinále na neskoršom víťazovi Novakovi Djokovičovi. Dobrú formu potvrdil už pred Wimbledonom, keď sa v prvej polovici júna stal víťazom trávnatého turnaja v Londýne. Talian postupne prešiel cez Pellu 3:1, Van de Zandschulpa 3:0, Bedeneho 3:0, Ivašku 3:0 a prvého nasadeného protivníka mal až vo štvrťfinále, v ktorom uspel 3:1 nad Augerom. Jeho súperom bude Poliak Hurkacz, ktorý pred Wimbledonom nenamútil veľa vody na trávnatých turnajoch v Stuttgarte a Halle, kde zlyhal hneď na prvých protivníkoch. Na Wimbledone si však splnil rolu favorita proti Musettimu 3:0, Gironovi 3:0 a Bublikovi 3:0, zvládol päťsetovú bitku s nasadenou dvojkou Medvedevom a v troch setoch šokujúco zdolal aj Federera. Čaká nás vyrovnaný zápas a podľa nášho názoru budeme svedkami minimálne 4, možno aj 5 setov.

Tip: Počet gemov v zápase viac ako 40,5

Kurz Niké: 1,78


ATP Wimbledon – semifinále

Novak Djokovič vs Denis Šapovalov (9.7. o 16:30)

Svetová jednotka Novak Djokovič nekompromisne kráča za ďalším grandslamovým titulom. Srb v piatich zápasoch stratil jediný set, o ktorý prišiel v úvodnom dueli proti domácemu mladíkovi Draperovi. Následne vyradil Andersona, Kudlu, Garina či Maďara Fucsovicsa. Dnes ho v boji o finále čaká talentovaný Kanaďan Šapovalov, ktorý sa rovnako dostal do výbornej formy. V Sttugarte skončil na rakete Čiliča, následne prišlo semifinále v londýnskom Queen’s Clube a vo Wimbledone kvalitné výhry nad Murraym, Bautistom či Chačanovom. Djokovič je obrovským favoritom, ale kanadský tenista hrá vo výbornej forme a plusový handicap by mohol pokryť.

Tip: Šapovalov handicap +6,5

Kurz Niké: 2,06Zdroj: ts, Niké

Podobné články

Leave a Comment

four × three =

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy