Alexander Zverev, Dominic Thiem
Alexander Zverev verzus Dominic Thiem (Foto: TASR/AP - Paul White, koláž ts)

Tenisové tipy (8.5.): Zverev má po vyradení Nadala v ceste Thiema, prekvapí Kovalík v Ríme amerického favorita?

BRATISLAVA – Ani v dnešný sviatočný deň nemôžu chýbať naše tradičné tipérske odporúčania, kde sa pozrieme do Ríma aj Madridu.


ATP Rím – 1. kolo kvalifikácie

Frances Tiafoe vs Jozef Kovalík (8.5. o 11:30)

Mimoriadne náročného súpera prisúdil žreb hneď v úvodnom kvalifikačnom vystúpení slovenskému tenistovi Jozefovi Kovalíkovi. Čaká ho aktuálna svetová 66. Američan Frances Tiafoe, ktorý síce nie je milovníkom antuky, ale aj na najpomalšom povrchu už získal viaceré cenné skalpy. Niekdajšia svetová 29. má v tejto sezóne na antuke negatívnu bilanciu 3:5, ale dvojsetový triumf nad španielskym supertalentom Alcarazom (6:4, 7:6) v španielskej Barcelone, svedčí o jeho kvalitách aj na pomalom povrchu. Kovalík je milovníkom antuky a v tejto sezóne má na nej zatiaľ bilanciu 11 výhier a 9 prehier. Slovák sa pokúsi nadviazať na vlaňajšie vystúpenia v Ríme, keď v kvalifikácii zdolal v dvoch setoch Donského (7:5, 6:4) a aj favorizovaného Bedeneho (7:6, 6:3) aby vo finále nestačil na domáceho antukára Cecchinata. Dnes očakávam vyrovnané sety a zrejme prehru Kovalíka, ale najviac sa mi pozdáva overový tip lebo obidvaja hrajú aj na antuke množstvo setov do sedem.

Tip: Viac ako 22,5 gemu v zápase

Kurz Niké: 1,78

Tip KO


ATP Madrid Masters – semfinále

Alexander Zverev vs Dominic Thiem (8.5. o 16:00)

Strhujúca semifinálová bitka sa rysuje v súboji dvoch mimoriadne kvalitných antukárov a to Alexandra Zvereva a Dominica Thiema. Zverev parádnym včerajším obratom proti Nadalovi, keď v úvodnom sete prehrával už 2:4, ale otočil na 6:4, 6:4 potvrdil svoje kvality a ambície, ale teraz bude čeliť svojmu neobľúbenému súperovi. S Thiemom totiž Zverev prehral až osem z desiatich doterajších vzájomných súbojov a najmä trpké finále minuloročného US Open, kde Nemec vyhrával už 2:0 na sety, ale Thiemovi aj tak podľahol, má rozhodne Zverev stále v pamäti. Teraz je ale vo veľmi solídnej forme a môže sa dočkať odplaty, Thiem v boji o semifinále stratil set s bombardérom Isnerom a je otázne, kto z výborných antukárov bude mať v boji o finále viac síl. Očakávam výborný zápas a zrejme minimum brejkov, preto sa najviac prikláňam na stranu overu aj pohľad na vzájomné súboje hovorí, že to zrejme aj dnes v Madride bude mimoriadne vyrovnaný boj.

Tip: Viac ako 22,5 gemu v zápase

Kurz Niké: 1,82

Tip KOZdroj: ts, Niké

About Majo Malinovský

Check Also

Novak Djokovič

VIDEO Djokovič ukázal svoju veľkosť: Vo finále Roland Garros vstal z popola a po obrate zasadol na parížsky trón

PARÍŽ – Srbský tenista Novak Djokovič sa stal druhýkrát v kariére víťazom mužskej dvojhry na …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

fourteen − 12 =