Home Najdôležitejšie Tenisové tipy (8.1.): Potrápi český talent v dnešnom zápase talianskeho búrliváka?

Tenisové tipy (8.1.): Potrápi český talent v dnešnom zápase talianskeho búrliváka?

by Roderik Pastier
Fabio Fognini

BRATISLAVA – Po tenisovej prestávke sa opäť vraciame k tradičnej dennej rubrike, v ktorej vám prinášame tipérske odporúčania.


ATP Antalya 2 – 1. kolo

Fabio Fognini – Michael Vrbenský (8.1. o 11:00)

Taliana Fogniniho čaká v úvodnom zápase novej sezóny húževnatý súper z Česka. Vrbenský zvládol dvojkolovú kvalifikáciu, kde nestratil ani set a zdolal Sačka a domáceho Turkera. Talent našich západných susedov sa tak postupne usadzuje medzi seniormi a rozhodne s ním treba počítať. Motivácia talianskeho búrliváka je vždy otázna, Fognini častokrát dokáže podať bezduchý výkon a odchodiť zápas. Minulú sezónu navyše nemal dobrú, keď vyhral len 6 zápasov, zatiaľ čo premožiteľa našiel až v desiatich dueloch. Prvý zápas sezóny je vždy tak trochu ošemetný, Fogninimu chýba zápasová prax a Vrbenský nebude rozhodne bez šance. Rozhodol som sa pre tip na over vyhratých gemov na strane českého talentu.

Tip: Počet gemov v zápase Vrbenský viac ako 9,5

Kurz Niké: 1,64

Tip OK


ATP Antalya 2 – 1. kolo

Laslo Djere – Dimitar Kuzmanov (8.1. o 11:00)

Úvodný zápas čaká aj Srba Djereho, ktorý má za sebou úspešný rok 2020, keď dokázal vyhrať turnaj na Sardínii a v rakúskom Kitzbüheli dokráčal až do semifinále. Jeho preferovaným povrchom je rozhodne antuka a aj preto v dnešnom zápase nie je výrazným favoritom. Na harde má negatívnu bilanciu 32-39, ale na dnešného súpera by to mohlo stačiť. Djere narazí na Kuzmanova, ktorý tu zdolal Basiča a Pellegrina, ale predovšetkým výkon proti Pellegrinovi bol veľmi podpriemerný a Kuzmanov prišiel o svoj servis až deväťkrát. Z jeho strany to bolo veľké trápenie a Bulhar môže byť rozhodne rád, že postúpil do prvého kola. Kvalita je na strane srbského hráča a v dnešnom zápase mu na postup rozhodne verím.

Tip: Víťaz zápasu Djere

Kurz Niké: 1,51

Zrušené – skreč DjereATP Delray Beach – 1. kolo

Tomas Martin Etcheverry – Christian Harrison (8.1. o 17:00)

Argentínčan Etcheverry patrí nepochybne medzi veľmi talentovaných tenistov, ale ako platí pre väčšinu juhoamerických tenistov, aj on obľubuje skôr pomalý antukových povrch. Počas doterajšej kariéry odohral na antuke viac ako 200 zápasov, zatiaľ čo na tvrdom povrchu má odohratých len 32 duelov. V prvom kole ho čaká domáci Harrison, ktorý odohral dva kvalitné zápasy v kvalifikácii a bude rozhodne viac aklimatizovaný na tamojšie podmienky. Christian zdolal v dvoch setoch Barriosa Veru a dokázal poraziť aj výborne hrajúceho Khana, ktorý patrí medzi veľké talenty amerického tenisu. Američania sú stavaní na vonkajšie betóny a v dnešnom zápase by mal dominovať Harrison.

Tip: Víťaz zápasu Harrison

Kurz Niké: 1,47

Tip OK

Zdroj: ts, Niké

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

four − 2 =