Home Najdôležitejšie Tenisové tipy (6.10.): Šláger Thiema s malým veľkým Diegom, ďalšie hladké triumfy Nadala a poľského zázraku?

Tenisové tipy (6.10.): Šláger Thiema s malým veľkým Diegom, ďalšie hladké triumfy Nadala a poľského zázraku?

by Majo Malinovský
Rafael Nadal

BRATISLAVA – Tradičná nádielka trojice tipérskych odporúčaní je tu a opäť aj dnes sme zamierili na kurty parížskeho Roland Garros.


ATP Roland Garros – štvrťfinále

Diego Sebastian Schwartzman – Dominic Thiem (6.10. o 13:30)

Poriadny štvrťfinálový šláger dvoch vynikajúcich antukárov je na programe medzi Argentínčanom Schwartzmanom a Rakúšanom Thiemom. Nasadená trojka je favoritom, veď Thiem uplynulé dva roky padol vždy až vo finále s Nadalom a veľmi túži konečne získať grandslamovú trofej, ale proti malému veľkému Diegovi to rozhodne nebude mať jednoduché. Schwartzman v Ríme hladko zdolal Nadala a ukázal svoju silu, proti Thiemovi navyše môže mať viac síl, keďže Rakúšana vyšťavil osemfinálový boj s domácou senzáciou Gastonom, ktorý nečakane vzdoroval obrovskému favoritovi. Schwartzman vyhral len dva z ôsmich vzájomných duelov, ale v Paríži ešte nestratil ani set a očakávam, že ten jeden proti Thiemovi určite získa.

Tip: Schwartzman vyhrá v zápase aspoň jeden set

Kurz Niké: 1,32

Tip OK


ATP Roland Garros – štvrťfinále

Jannik Sinner – Rafael Nadal (6.10. o 16:45)

Jasným postupujúcim do semifinále by mal byť obhajca trofeje a rekordný šampión Roland Garros Rafael Nadal. Ten v boji o elitné kvarteto zabojuje s talentovaným Sinnerom, ktorý je v skúsenostiach ďaleko za španielskym matadorom. Sinner zatiaľ v Paríži stratil jediný set, ale Rafa hrá s obrovskou chuťou a motiváciou čo potvrdil pri drvivom triumfe v poslednom kole, keď s talentovaným Kordom stratil len štyri hry. Nadal potrebuje šetriť sily na náročné semifinále s Thiemom či Schwartzmanom a tak očakávam, že drámu nepripustí a malo by to byť v troch setoch.

Tip: menej ako 30,5 gemu v zápase

Kurz Niké: 1,57

Tip OKWTA Roland Garros – štvrťfinále

Iga Swiateková – Martina Trevisanová (6.10. o 15:30)

Swiateková sa v osemfinále absolútne nezľakla superfavoritky Halepovej a minuloročnú krutú prehru z Paríža jej odplatila rovnako krutým spôsobom, keď svetovej dvojke povolila uhrať len tri hry. Iba 19-ročný poľský talent v Paríži nestratil ani set a suverénny prejav s razantnými a milimetrovo presnými údermi je postrachom všetkých súperiek. Talianska kvalifikantka Trevisanová žije v Paríži svoj sen, ale na skvele disponovanú Poľku jej hra nemôže stačiť. Swiateková ukázala proti Halepovej tie najsilnejšie zbrane a ak rovnaký alebo podobný výkon zopakuje, tak niet pochýb o jej postupe medzi elitné kvarteto. Poľka, ktorá je v Paríži aj v debli už vo štvrťfinále, odohrala menej zápasov v singli aj setov ako jej súperka a bude mať viac síl, očakávam hladký triumf favoritky.

Tip: Trevisanová neuhrá ani set

Kurz Niké: 1,50

Tip OK

Zdroj: ts, Niké

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

5 × 5 =