Home Najdôležitejšie Tenisové tipy (5.9.): Zvládne favorizovaný Medvedev aj Brita Evansa a ako dopadne vyrovnaný kanadsko-americký súboj?

Tenisové tipy (5.9.): Zvládne favorizovaný Medvedev aj Brita Evansa a ako dopadne vyrovnaný kanadsko-americký súboj?

by Roderik Pastier
Daniel Evans, Daniil Medvedev

BRATISLAVA – Ani posledný deň v týždni nechýbajú naše tradičné tipérske odporúčania, pre ktoré sme si opäť zašli na US Open.


ATP US Open – osemfinále

Daniel Evans vs Daniil Medvedev (5.9. o 19:30)

Medvedev sa s tým príliš nepára, keď po Wimbledone prehral na betóne iba dva zápasy a to vo štvrťfinále LOH v Tokiu s Carreňom-Bustom a v semifinále na podujatí v Cincinnati, kde prehral s krajanom Rublevom. Vyhral však Masters v Toronte a na US Open zatiaľ potvrdzuje, že môže byť najvážnejším kandidátom na zdolanie Novaka Djokoviča. S ním sa však môže stretnúť až vo finále a na ceste do neho zatiaľ nestratil ani set, keď zdolal hladko 3:0 Gasqueta, Koepfera aj Andujara. Evans vyhral v tomto roku svoj prvý turnaj v kariére, keď v úvode roka triumfoval v Melbourne, následne zaujala jeho semifinálová účasť na antuke v Monte Carle a svoje nové kariérne maximum zaknihoval aj na US Open a to postupom do osemfinále. Generálky na záverečný grandslam roka mu však príliš nevyšli, keď vo Washingtone, Toronte aj Cincinnati vypadol hneď na prvom súperovi a vo Winston-Saleme na druhom. V prvých troch kolách US Open mal prijateľných súperov, ale stratil s nimi až štyri sety, keď po jednom mu zobrali Monteiro aj Giron a do päťseťáku ho dostal Popyrin. Rus by mal pokračovať v nastolenom trende aj proti Evansovi, v hre je výhra v troch setoch a opäť zmazanie nejakého vyššieho handicapu. V prípade Evansa by som však bol trošku opatrnejší a volil hranicu -8,5 gamu.

Tip: Medvedev handicap gemy v zápase -8,5

Kurz Niké: 1,77

Tip KO


ATP US Open – osemfinále

Frances Tiafoe vs Félix Auger-Aliassime (6.9. o 01:00)

Félix Auger-Aliassime aj Frances Tiafoe si druhý rok po sebe zahrajú osemfinále US Open a jeden z nich si na tomto podujatí vytvorí nové maximum. Tiafoe vyradil po famóznom päťsetovom trileri Rubleva, keď favorizovaného súpera v piatom dejstve dvakrát brejkol a po roku je opäť v osemfinále. Navyše s podporou domácich fanúšikov to nemusí byť jeho konečná zastávka. Po zdolaní Eubanksa 3:1 a Pellu 3:0, má teda skalp prvého favorita a teraz sa mu postaví kanadský mladík, ktorý tak isto túži po úspechu. Auger-Aliassime sa zatiaľ najviac preslávil tím, že si zahral osem finále turnajov ATP Tour a ani v jednom nezískal ani set. Stále častejšie však o sebe dáva vedieť aj na grandslamoch, kde si v tomto roku okrem Roland Garros všade zahral osemfinále a vo Wimbledone dokonca štvrťfinále. V posledných mesiacoch hrá naozaj výborne a to potvrdzuje aj na US Open, kde sa rovnako ako jeho súper druhý rok po sebe pozrie do osemfinále. Po vyradení Donskoya a Zapatu Mirallesa, si totiž poradil aj s Bautistom, ktorého zdolal za takmer štyri hodiny v piatich setoch.Prvý vzájomný súboj týchto hráčov by mal ponúknuť veľmi zaujímavý a vyrovnaný tenis. Očakávam minimálne štyri sety a viac ako 39,5 gamu.

Tip: Počet gemov v zápase viac ako 39,5

Kurz Niké: 1,82Zdroj: ts, Niké

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

sixteen − 13 =