Home Najdôležitejšie Tenisové tipy (5.9.): Skončí premožiteľ Gombosa na rakete Thiema a vyšliapne si Pospisil na ďalšieho favorita?

Dominic Thiem

BRATISLAVA – Aj dnes našu pozornosť zameriame na US Open, kde sú na programe už zápasy tretieho hracieho kola.

ATP US Open – 3.kolo

Roberto Bautista-Agut – Vašek Pospisil (5.9. o 18:30)

Zaujímavý súboj, v ktorom je síce favoritom Španiel, ale proti húževnatému Kanaďanovi to rozhodne nebude mať jednoduhcé. Pospisil štvorsetovým triumfom nad krajanom Raoničom potvrdil, že kvalitný servis ho môže na prestížnom grandslame doviesť naozaj ďaleko. Práve na podanie bude najviac spoliehať aj proti výborne returnujúcemu španielskemu súperovi, s ktorým prehral všetky tri doterajšie vzájomné súboje ale na rýchlom tvrdom povrchu to boli dve vyrovnané partie. Aj teraz si myslím, že vo výbornej forme hrajúci Kanaďan potrápi favorita a ten set by mal bez problémov uhrať alebo aj dva či tri tajbrejkové sety nemožno vylúčiť.

Tip: Viac ako 35,5 gemu v zápase – Tip OK

Kurz Niké: 1,56

Marton Fucsovics – Frances Tiafoe (3.9. o 20:15)

Zatiaľ vo výbornej forme hrajúci maďarský tenista Marton Fucsovics je na US Open blízko osemfinále, keď mu v ceste stojí posledná prekážka – domáci Frances Tiafoe. Ten prekvapil triumfom nad Austrálčanom Millmanom, s ktorým ale odohral takmer štvorhodinovú päťsetovú bitvu. Tiafoe mal na mále už v úvodnom kole, keď s Talianom Seppim prehral úvodný set, ale potom sa mu duel podarilo otočiť. Fucsovics v úvodnom vystúpení deklasoval Delliena a v druhom prekvapivo opäť podobne ako v Cincinnati zaskočil favorizovaného Bulhara Dimitrova. Maďar odohral takmer päťhodinový zápas, keď o víťazovi rozhodol až piaty set a je otázne, koľko síl mu do ďalšieho turnaja ešte zostalo. Američana Tiafoeho zdolal v obidvoch vzájomných súbojoch a očakávam, že inak tomu nebude ani do tretice.

Tip: Vítaz zápasu Fucsovics – Tip KO

Kurz Niké: 1,66

Marin Čilič – Dominic Thiem (6.9. o 2:15) – Tip OK

Nasadená turnajová dvojka a aktuálna svetová trojka Dominic Thiem zabojuje o osemfinále v šlágri s Chorvátom Čiličom, ktorý po famóznom obrate s domácim Kudlom (3:2) stratil set aj s našim Norbertom Gombosom a na výhru sa opäť poriadne nadrel. Chorvát ani zďaleka nepredvádza taký zdrvujúci tenis ako kedysi a v súboji s Thiemom mu nedávam šance na úspech. Čilič má v nohách päťsetový a štvorsetový zápas, Thiem v uplynulých dvoch kolách odohral len päť setov a rozhodne bude mať v boji o osemfinále viac síl. Rakúšan, ktorý túži po premiérovom grandslame, vyhral aj obidva vzájomné súboje s Čiličom a iné ako triumf favorita tu nepripúšťam.

Tip: Thiem (-1,5 setu) – Tip OK