Home Najdôležitejšie Tenisové tipy (30.8.): Zaskočí búrlivák Kyrgios na úvod US Open v šlágri španielskeho favorita?

Tenisové tipy (30.8.): Zaskočí búrlivák Kyrgios na úvod US Open v šlágri španielskeho favorita?

by Majo Malinovský
Roberto Bautista-Agut, Nick Kyrgios

BRATISLAVA – Štartuje hlavný turnaj grandslamového US Open a my sa opäť vraciame k zaujímavým tipérskym odporúčaniam a tipom, ktoré sa pokúsime uviesť do vašej pozornosti.


ATP US Open – 1. kolo

Marco Trungelliti vs Alejandro Davidovich Fokina (30.8. o 19:00)

Obrovským kurzovým favoritom je v úvodnom kole záverečného grandslamu sezóny Španiel Davidovich Fokina, ktorý to ale podľa môjho názoru s bojovným a mimoriadne húževnatým argentínskym súperom nemusí mať až také jednoduché. Trungelliti prešiel v New Yorku trojkolovou kvalifikáciou, v ktorej stratil len jediný set a potvrdil, že úspešné ťaženie na Wimbledone, keď v kvalifikácii vyradil trio favoritov (L. Mayer, Seyboth Wild a Van De Zandschulp) vôbec nebolo náhodou. Aj keď je ho povrchom je pochopiteľne antuka, Španiel tiež vyniká skôr na pomalých povrchoch ako na harde, kde má v tejto sezóne bilanciu 3-4. Fokina obhajuje vlaňajšie osemfinále, ale na úvod ho čaká húževnatý súper, ktorý ho v roku 2018 zdolal v obidvoch vzájomných súbojoch i keď sa odohrali na antuke. Verím, že Argentínčan kožu lacno nepredá a minimálne potrápi španielsku svetovú 32., ktorá v tejto sezóne nie je extra výrazná.

Tip: Trungelliti v zápase vyhrá aspoň set

Kurz Niké: 1,81

Tip OKATP US Open – 1. kolo

Michail Kukuškin vs Pablo Andújar (30.8. o 18:15)

Aj keď prvý set vo finále kvalifikácie s Hoangom vyhral 6:0, Kukuškin ďalšie dva prehral a zdalo sa, že si v hlavnej súťaži na záverečnom grandslame sezóny nezahrá, ale usmialo sa naňho šťastie a napokon sa do pavúka predsa len dostal. V prvom kole ho ale čaká skúsený španielsky veterán Andújar, ktorý síce je typickým antukárom, ale na grandslamoch si tradične ide svoje. Andújar v prvom kole tohtoročného Australian Open v Melbourne v úvodnom kole prekvapivo ani set nestratil s Francúzom Halysom, ešte väčšiu senzáciu spravil v Paríži na Roland Garros, kde šokujúco z 0:2 na sety otočil duel s Thiemom a senzáciu vyrobil aj na Wimbledone, kde v prvom kole v piatich setoch udolal obrovského favorita Herberta. Na grandslamoch sa vie vyhecovať k maximálnym výkonom a celková tohtosezónna bilancia Kukuškina iba 9 výhier a 18 prehier ma presviedčajú o tom, že šanca na postup do druhého kola sú v tomto zápase minimálne vyrovnané. Kazach už nie je to čo býval a aj keď stále vie odohrať veľmi kvalitné zápasy, častokrát tomu tak nie je takže verím Španielovi v peknom kurze.

Tip: Andújar víťaz zápasu

Kurz Niké: 2,51


ATP US Open – 1. kolo

Roberto Bautista-Agut vs Nick Kyrgios (31.8. o 21:00)

Poriadny boj sa dá očakávať v azda najväčšom šlágri úvodného hracieho dňa na US Open, v ktorom proti sebe nastúpia favorizovaný Španiel Roberto Bautista-Agut a austrálsky búrlivák Nick Kyrgios. Ten sa na grandslamoch dokáže hlavne pred plnými tribúnami vyhecovať k parádnym výkonom a proti nevýraznému Bautistovi mu dnes dávam šance aj na postup. Vzájomná bilancia je vyrovnaná (1:1), dnes to podľa môjho názoru ale rozhodne nebude v troch setoch a ako istejší tip sa mi páči stávka na to, že v zápase uvidíme aspoň štyri sety či prípadne tip na vyšší počet gemov v zápase keďže obidvaja majú kvalitný servis. Bude to boj, ale viac verím Kyrgiosovi, ktorý už tradične bude svojou hrou baviť divákov na tribúnach.

Tip: Kyrgios +1,5 setu v zápase

Kurz Niké: 1,80Zdroj: ts, Niké

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

11 − 9 =