Home Najdôležitejšie Tenisové tipy (30.7.): Zvalcuje Djokovič v Tokiu aj Zvereva a ako dopadne slovenský boj o finále v Belehrade?

Anna Karolína Schmiedlová, Rebecca Šramková

BRATISLAVA – Dnes sme si pre vás pripravili naše tipérske odporúčania, kde sa pozrieme na semifinálový šláger z Tokia, slovenský boj o finále v Belehrade a súboj z americkej Atlanty.

OH Tokio – semifinále

Novak Djokovič vs Alexander Zverev (30.7. o 09:30)

Absolútne suverénne výkony zatiaľ v Tokiu podáva srbský fenomén Novak Djokovič, ktorý si ide za historickým Golden Slamom a zdá sa, že ho nikto nedokáže zastaviť. Húževnatý domáci zástupca Nišikori uhral s Nolem v zápase len dve hry a teraz sa proti srbskému fenoménovi postaví Alexander Zverev. Ten síce zatiaľ v Tokiu tiež nestratil ani set, ale s Nolem má negatívnu vzájomnú bilanciu, keď vyhral len tri z desiatich duelov. Je pravda, že v posledných dvoch vzájomných dueloch dokázal v tajbrejkoch získať úvodný set, ale teraz má Djokovič neuveriteľnú formu a očakávam, že do finále hladko preletí pretože jeho motivácia je obrovská.

Tip: Djokovič -4,5 gemu v zápase

Kurz Niké: 1,70

Tip KO

WTA Belehrad – semifinále

Anna Karolína Schmiedlová vs Rebecca Šramková (30.7. o 17:30)

Zaujímavý slovenský súboj o finále nás dnes čaká v Belehrade, kde sa proti sebe postavia dve krajanky a fedcupové reprezentantky Schmiedlová a Šramková. Obidve Slovenky už na turnaji preukázali obrovskú bojovnosť, keď neraz museli otáčať nepriaznivo sa vyvíjajúci zápas a vo vzájomnej konfrontácii to bude určite mimoriadne zaujímavé. Šramková všetky tri zápasy odohrala na tri sety, Schmiedlová v prvom kole síce na dva ale ďalšie dva tiež priniesli trojsetovú zápletku. Dnes sa mi veľmi pozdáva tip na vyšší počet gemov v zápase a tiež stávka na to, že v zápase uvidíme až tri sety. Šramková v roku 2018 v Trnave zdolala Schmiedlovú v dvoch tajbrejkoch, Schmiedlová vzájomné skóre vyrovnala finálovým triumfom o dva roky neskôr v Žiline, dnes viac verím Schmiedlovej, ale ľahké to rozhodne nebude.

Tip: Viac ako 20,5 gemu v zápase

Kurz Niké: 1,82

Tip OK

ATP Atlanta – štvrťfinále

Cameron Norrie vs Emil Ruusuvuori (30.7. o 21:00)

Víťaznú šnúru v americkej Atlante predĺžil ľavoruký britský tenista Cameron Norrie, ktorý po triumfe v mexickom Los Cabos bez straty jediného setu nedal v prvom vystúpení šancu ani austrálskemu šampiónovi z roku 2016 favorizovanému Kyrgiosovi. Norrie s prehľadom favorita zdolal 6:1, 6:4 a set tak nestratil už v piatom dueli po sebe. Teraz ho čaká nevýrazný Fín Ruusuvuori, ktorý ma v súboji s Pairem absolútne neohúril a len so šťastím sa mu podarilo otočiť súboj s francúzskym búrlivákom, ktorý tomu už tradične pomohol množstvom lacných dvojchýb a stratou koncentrácie. Teraz ho čaká rozbehnutý Brit, ktorý bude podstatne náročnejšou prekážkou a ktorý s Fínom nestratil set ani v jedinom doterajšom vzájomnom súboji na vlaňajšom halovom podujatí v Antverpách. Veľmi sa mi pozdáva tip a kurz na to, že Norrie to opäť zvládne bez straty setu.

Tip: Ruusuvuori v zápase neuhrá ani set