Home Najdôležitejšie Tenisové tipy (3.3.): Šokuje Murray superfavorita a ako dopadne ďalší britsko-ruský súboj v Rotterdame?

Andy Murray

BRATISLAVA – Ani dnes nemôžu chýbať tradičný trojlístok tipérskych odporúčaní, ktoré sa dnes pokúšama uviesť do vašej pozornosti.

ATP Rotterdam – osemfinále

Andy Murray – Andrej Rublev (3.3. o 19:30)

Veľkého favorita má osemfinálový súboj v Rotterdame, v ktorom skúsený britský mazák Andy Murray vyzve mladú ruskú pušku Andreja Rubleva. Aj keď v jedinom vzájomnom súboji týchto hráčov jasne dominoval Brit, keď na Australian Open v roku 2017 v troch setoch stratil len päť hier, dnes je situácia diametrálne odlišná. Rublev produkuje útočný tenis a halové prostredie jeho rýchlej hre dokonale sedí. V prvom vystúpení nezaváhal s Gironom i keď úvodný set získal až v tajbrejku. Podstatne väčšie problémy mal Murray, ktorý s domácim Haasem stratil úvodný set hladko 2:6, ale vyhratý tajbrejk v druhom sete ho postavil na nohy a rozhodujúci set vyhral 6:3. Dnes má ale proti sebe podstatne silnejšieho súpera, ktorý na prestížnom halovom podujatí obhajuje minuloročné štvrťfinále. Murray je síce veľký bojovník, ale dnes očakávam hladký triumf ruského favorita.

Tip: Rublev -4.5 gemu v zápase

Kurz Niké: 1,71

Tip OK

Karen Chačanov – Cameron Norrie (3.3. o 21:00)

Dnešný večerný program v Rotterdame uzavrie ďalší rusko-britský súboj, ktorý nemá až takého výrazného favorita ako ten predchádzajúci. Navrch by mal mať Rus Chačanov, ktorý s Wawrinkom v prvom zápase nestratil ani set i keď išlo o dva tesné sety (6:4, 7:5). Norrie, ktorý musel do hlavnej súťaže postúpiť cez dvojkolovú kvalifikáciu, si zatiaľ v Rotterdame počína absolútne suverénnym spôsobom. V zápasoch s Niestenom, Seppim a Basilašvilim stratil dohromady len desať hier a očakávam, že ani proti ruskému favoritovi nebude úplne odpísaný. Rozhodne to tu vidím na nejaký ten tajbrejk a možno aj set v prospech Norrieho.

Tip: Viac ako 22,5 gemu v zápase

Kurz Niké: 1,87

Tip KO

ATP Buenos Aires – osemfinále

Federico Delbonis – Laslo Djere (3.3. o 22:00)

Zaujímavý súboj dvoch kvalitných antukárov nás čaká v argentínskom Buenos Aires, kde domáci Federico Delbonis vyzve srbského súpera Lasla Djereho. Jediný vzájomný duel týchto tenistov sa odohral ešte v roku 2015, kedy na milánskom antukovom challengeri v dvoch setoch zvíťazil Argentínčan, ktorý je teraz dosť jasným kurzovým outsiderom. Domáca pôda ale veľa znamená a semifinalista z roku 2018 podľa môjho názoru rozhodne nie je bez šance. Delbonis ukončil v prvom kole víťaznú sériu 19-ročného talentu Cerúndola, ktorý predtým premiérovo vyhral podujatie v Córdobe a Djeremu určite bude vyrovnaným súperom.

Tip: Počet gemov v zápase viac ako 21,5