Home Najdôležitejšie Tenisové tipy (3.11.): Favoriti to dnes nebudú mať ľahké, Gombos prekvapí Goffina

David Goffin

BRATISLAVA – Aj dnes sme si pre vás pripravili tipérske odporúčania. Naša pozornosť bude upriamovaná na prestížny turnaj Masters 1000 v Paríži.

ATP Paríž – 2. kolo

Richard Gasquet – Taylor Fritz (3.11. o 12:30)

Domáci matador Gasquet sa nachádza na sklonku kariéry, ale aj napriek pokročilému veku stále patrí medzi nebezpečných hráčov. V hale v Antverpách zobral set De Minaurovi a celkovo počas celej kariéry má bilanciu v halovom prostredí 137-80. Americký talent Fritz po prechode do haly vyhral len jeden zápas zo štyroch. V Petrohrade nestačil na Norrieho, v Antverpách porazil trápiaceho sa Opelku, aby následne ako veľký favorit padol s Harrisom. Minulý týždeň neuspel ani proti Čoričovi a tak do Paríža neprichádza v optimálnej hernej pohode. Gasquet je doma, možno ide aj o jeho posledný štart v Paríži a môj názor je, že neprehrá 2:0 a minimálne set získa.

Tip: Gasquet vyhrá aspoň set

Kurz Niké: 1,43

Tip OK

Norbert Gombos – David Goffin (3.11. o 15:30)

Slovenského tenistu dnes čaká veľká výzva v podobe štrnásteho hráča sveta Goffina. Gombos prešiel kvalifikáciou, kde najprv nedal šancu Cuevasovi a následne utiekol hrobárovi z lopaty proti Albotovi, kde prehrával v treťom sete už 2:4 15:40, ale veľkou bojovnosťou zápas zvrátil. Včera porazil aj Taliana Cecchinata, s ktorým po prvom servise stratil za celý zápas len 3 fiftíny. Dnes ho čaká Belgičan Goffin, ktorý po prekonaní koronavírusu nie je v optimálnej hernej pohode, čo dokumentoval aj prehrou v domácich Antverpách, kde to bol z jeho strany festival nevynútených chýb. Favoritom zápasu je belgický tenista, ale Gombos svojou agresívnou medzihrou nebude bez šance a ak sa bude vyvarovať zbytočných chýb, minimálne set vyhrá.

Tip: Gombos vyhrá aspoň set

Kurz Niké: 1,47

Tip OK

Tennys Sandgren – Pierre-Hugues Herbert (3.11. o 12:30)

Prílišná favorizácia francúzskeho hráča zo strany stávkových kancelárií. Herbert a Paríž nejdú dokopy, Francúz postúpil zo šiestich štartov len jedenkrát do druhého kola. Minulý týždeň navyše prehral ako obrovský favorit s Ukrajincom Sachkom. Sandgren je hráč, ktorý dokáže byť veľmi nepríjemný jeho špecifickým štýlom hry. Obaja tenisti sa stretli na turnaji v Kolíne, kde vyhral Herbert až v troch setoch vo vyrovnanom zápase. Tento rok sú podmienky na tisícovke pomalšie a loptičky nemajú tak vysoký odskok a práve to by malo vyhovovať viac americkému tenistovi, ktorý by set mal získať.

Tip: Sandgren vyhrá aspoň set