Home Najdôležitejšie Tenisové tipy (28.9.): Trio zápasov z Roland Garros

Tenisové tipy (28.9.): Trio zápasov z Roland Garros

by Majo Malinovský
Roland Garros, logo

BRATISLAVA – Ani dnes nemôžu chýbať tradičné tipérske odporúčania, po ktoré si opäť zájdeme do Paríža, kde v plnom prúde prebieha netradične záverečný grandslam koronavírusom poznačenej sezóny.


ATP Roland Garros – 1. kolo

Steven Diez – Mackenzie McDonald (28.9. – 12:30)

Ako prvý zápas z dnešnej ponuky Roland Garros sme si vybrali kanadsko-americký súboj, v ktorom je favoritom Diez. Ten na rozdiel od svojho súpera má toho na antuke nahratého viac než dosť a najpomalší povrch je jeho najobľúbenejším. Diez v tejto sezóne vyhral 15 z 23 antukových súbojov a pomerne hladkým zvládnutím náročnej trojkolovej kvalifikácie v Paríži potvrdil, že je vo výbornej antukovej forme. McDonald toho v kariére na antuke príliš nenahral a v tomto roku to bude jeho prvé vystúpenie na klasickej európskej, absolvoval len tri zápasy v rámci americkej exhibície, kde sa v troch dueloch radoval len jediný raz. Verím, že Diez v prvom vzájomnom súboji naplní rolu favorita a vybojuje si postup do ďalšieho kola.

Tip: Diez víťaz zápasu

Kurz Niké: 1,44

Tip KO


Gael Monfils – Alexander Bublik (28.9. – 14:00)

V ďalšom súboji sa proti sebe postavia domáci favorit Gael Monfils a nepríjemný kazašský súper Alexander Bublik. Aj keď francúzsky šoumen stále figuruje na deviatej priečke svetového rebríčka, jeho forma pred obľúbeným domácim grandslamom je mizivá. Monfils, ktorý bude v Paríži obhajovať minuloročné osemfinále, v antukovej príprave proti Koepferovi ani Hanfmannovi neuhral ani set a zožal od fanúšikov obrovské množstvo kritiky. Svetová deviatka si na domácej pôde rozhodne bude chcieť vylepšiť renomé, ale výborne podávajúci súper z Kazachstanu bude proti. Bublik vie prekvapiť aj na antuke, vlani v Paríži značne trápil aj Thiema, ktorému zobral aj set a bez šance nie je ani proti trápiacemu sa Monfilsovi. Kazach na antuke v tomto roku zobral set Čiličovi aj Garínovi, pokoril favoritov ako Auger-Aliassime či Ramos Viňolas a očakávam, že potrápi aj Monfilsa.

Tip: Bublik vyhrá aspoň set

Kurz Niké: 1,22

Tip OK 


Tennys Sandgren – Hubert Hurkacz (28.9. – 16:00)

Posledným z trojice dnešných vybratých duelov bude súboj favorizovaného poľského zástupcu Huberta Hurkacza a amerického súpera Tennysa Sandgrena. Aj keď podľa kurzov je Američan dosť odpisovaný, ja mu proti nevýraznému Poliakovi dávam aj isté šance na postup. Sandgren v príprave potvrdil, že aj na antuke vie hrať solídny tenis, keď vyhral sedem z deviatich duelov a prehry s antukármi ako Rublev či Caruso rozhodne nie sú ničím strašným. Naopak Hurkacz má výkonmi a výsledkami na antuke príliš nepresvedčil aj keď v Ríme šokujúco zdolal Rubleva, ruský hráč si zápas prehral prakticky sám a väčšina zápasov Poliaka končila v troch setoch. Sandgren výborne podáva a minimálne na set to určite dnes vidím a možno aj na viac. V roku 2018 sa títo dvaja hráči stretli v jedinom doterajšom vzájomnom súboji práve na parížskom Roland Garros a Hurkacz postúpil po výsledku 3:1. Ten je reálny aj dnes, alebo tiež 3:2 pre jedného či druhého borca.

Tip: Sandgren vyhrá aspoň set

Kurz Niké: 1,28

Tip OK

Zdroj: ts, Niké

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

7 + six =