Home Najdôležitejšie Tenisové tipy (28.1.): Trojica osemfinálových zápasov s francúzskym obsadením

Tenisové tipy (28.1.): Trojica osemfinálových zápasov s francúzskym obsadením

by Roderik Pastier
Arthur Rinderknech, Istanbul Challenger

BRATISLAVA – Ani dnešný deň nebudú chýbať naše tradičné tipérske odporúčania, pre ktoré sme si opäť zašli do francúzskeho Quimper.


Challenger Quimper – osemfinále

Arthur Rinderknech – Kacper Żuk (28.1. o 13:00)

Francúzsky tenista Arthur Rinderknech zažíva podarený vstup do sezóny, keď sa mu podarilo triumfovať v halovom prostredí v Istanbule a aj po presune do domácej krajiny si v prvom kole poradil s krajanom Cornutom. Výborne servuje, hrá agresívne a snaží sa výmeny pomerne rýchlo ukončovať. Minulý týždeň absolvoval v Turecku až sedem zápasov a sily budú postupne ubúdať, čoho by mohol využiť talentovaný poľský tenista Kacper Zuk. Poliak tu hrá zatiaľ ukážkovo, v kvalifikácii zdolal dvoch nebezpečných hráčov do haly a to Vatutina či Kamkeho. V prvom kole nedal žiadnu šancu trápiacemu sa Gojowczykovi a povrch v Quimper mu sedí ako uliaty. Podobne ako jeho dnešný súper, tiež si dokáže pomôcť kvalitným prvým servisom a hrá naozaj veľmi trpezlivo a koncentrovane. Francúz je kurzovým favoritom, ale niečo mi hovorí, že by sme sa tu mohli dnes dočkať aj prekvapenia.

Tip: Víťaz zápasu Zuk

Kurz Niké: 2,14

Tip OK


Challenger Quimper – osemfinále

Benjamin Bonzi – Yannick Maden (28.1. o 14:30)

Bonzi rovnako ako jeho krajan Rinderknech odohral výborný turnaj v Istanbule a zdá sa, že formu si priniesol aj do Quimper. Včera zdolal v troch setoch kvalitného Švajčiara Hüslera a potvrdil, že halové prostredie mu sedí. Bonzi za posledný rok urobil slušný pokrok aj v medzihre, dokáže si výmeny pripraviť a úspešne zakončovať a predovšetkým progres na servise je u francúzskeho tenistu badateľný. Jeho dnešným súperom bude Maden, ktorého výkon sa mne osobne v prvom kole nepozdával a zdá sa, že rýchly povrch mu nevyhovuje. V hale má bilanciu 103-77, ale už minulý rok to bolo horšie s bilanciou 4 výhier a 7 porážok. Maden má štýl hry založený na trpezlivej medzihre, keď dokáže veľa úderov vrátiť, ale chýba mi z jeho strany ofenzíva, ktorá je v hale žiadaná. Tento zápas je na rakete Bonziho a myslím si, že vyhrá v dvoch setoch.

Tip: Maden nevyhrá ani set

Kurz Niké: 2,28

Tip KOChallenger Quimper – osemfinále

Enzo Couacaud – Evan Furness (28.1. o 18:00)

V súboji dvoch Francúzov favorizujem druhého menovaného. Furness sa prezentuje neortodoxným herným štýlom, keď so svojimi 170 centimetrami má slabší servis, nehrá ofenzívne, ale čo ma zaujalo, je jeho špičková obrana, v ktorej dokáže byť naozaj nepríjemný. Svoje o tom vie aj Talian Marcora, ktorý v prvom kole nemal absolútne žiadnu šancu a Francúz ho donútil ku chybám. Couacaud zdolal trochu prekvapivo v prvom kole Rodionova, ale zápas mal veľmi nízku kvalitatívnu úroveň a aj v tom zápase sa ukázalo, že pokiaľ bol Rakúšan trpezlivý, tak Francúz dokázal robiť chyby a to dnes bude podľa môjho názoru kameň úrazu proti Furnessovi, ktorý ho ku chybám rozhodne donúti.

Tip: Furness handicap -2,5

Tip KO

Kurz Niké: 1,79

Zdroj: ts, Niké

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

two × 3 =