Home Najdôležitejšie Tenisové tipy (25.9.): Rakúske derby o hlavný turnaj Roland Garros, taliansky supertalent aj Huesler o finále

Tenisové tipy (25.9.): Rakúske derby o hlavný turnaj Roland Garros, taliansky supertalent aj Huesler o finále

by Majo Malinovský
Lorenzo Musetti

BRATISLAVA – Ani dnes nechýba tradičná ponuka tipov, ktorú sme si pre vás vybrali.


ATP Roland Garros – finále kvalifikácie

Sebastian Ofner – Jurij Rodionov (25.9. o 19:00)

Súboj o hlavný turnaj prestížneho grandslamu Roland Garros čaká na rakúskeho favorita Sebastiana Ofnera, ktorý vyzve ľavorukého krajana Rodionova. Aj keď Rodionov ešte v Paríži nestratil ani set, teraz ho čaká neobľúbený súper, ktorý v semifinále kvalifikácie bez straty setu zdolal Eliasa Ymera. Rodionov prehral všetky tri doterajšie vzájomné súboje a ani v Paríži nie je favoritom, pretože jeho súper je na antuke o niečo kvalitnejším a skúsenejším hráčom a Rodionov je skôr taký univerzál na všetky povrchy. Verím, že vo vyrovnanom súboji bude mať navrch Ofner. 

Tip: Ofner víťaz zápasu

Kurz Niké: 1,80

Tip KO
Challenger Sibiu – semifinále

Carlos Gomez-Herrera – Marc-Andrea Huesler (20.9. o 19:00)

V rumunskom Sibiu sa o finále pobije aj veľký favorit Rakúšan Marc-Andrea Huesler, ktorý má aktuálne famóznu formu. Huesler je z kvarteta semifinalistov ako turnajová trojka najväčším favoritom a jeho skvelá tohtosezónna bilancia na antuke: 14 výhier a tri prehry hovorí jasnou rečou. Španielsky kvalifikant Gomez-Herrera viacerými výhrami v Rumunsku prekvapil, ale v nohách má už päť zápasov a z toho až štyri trojsetové, takže v boji o finále by mal mať fyzicky navrch jeho súper. 

Tip: Huesler víťaz zápasu

Kurz Niké: 1,31

Tip OK
Challenger Forli – semifinále

Lorenzo Musetti – Lloyd George Harris (20.9. o 19:00)

Po krutom konci v Ríme sa taliansky supertalent Musetti usiluje o ďalšie úspechy na domácom challengerovom podujatí vo Forli. Tu zatiaľ v troch vystúpeniach stratil len jediný set a drvivý triumf v domácom derby so Seppim svedčí o výbornej forme Taliana, ktorý patrí medzi najväčšie talenty svetového tenistu. Jeho súper Harris je známym bombardérom, antuke ale jeho rýchlej hre až tak nesedí. Juhoafričan prekvapil štvrťfinálovou výhrou nad domácim Carusom a v Taliansku už štyri sety vyhral v tajbrejkoch, ale na skvele returnujúceho súpera to podľa môjho názoru dnes stačiť nebude. 

Tip: Musetti víťaz zápasu

Kurz Niké: 1,23

Tip OK

Zdroj: ts, Niké

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

nineteen − 11 =