Home Najdôležitejšie Tenisové tipy (25.2.): Zvládnu Bautista a Lajovič úvodné halové vystúpenia a čo predvedie Schwartzman na antuke?

Tenisové tipy (25.2.): Zvládnu Bautista a Lajovič úvodné halové vystúpenia a čo predvedie Schwartzman na antuke?

by Majo Malinovský
Diego Sebastian Schwartzman

BRATISLAVA – Našu dnešnú pozornosť upriamuje do argentínskej Córdoby a francúzskeho Montpellieru, kde sa po konci Australian Open rozbehli turnaje kategórie 250.


ATP Córdoba – 1. kolo

Diego Sebastian Schwartzman – Marco Cecchinato (23.2. o 18:30)

Vstup na obľúbenú antuku čaká argentínskeho favorita Diega Schwartzmana, ktorý v Córdobe bude obhajovať minuloročné finále. Prechod na antuku ale nebude jednoduchý, pretože bude proti nemu stáť húževnatý taliansky súper a semifinalista Roland Garros Marco Cecchinato. Ten si v úvodnom vystúpení poradil v troch setoch s Dellienom a dnes bude opäť chcieť prekvapiť. Čo sa týka postupu verím Argentínčanovi, ktorý vo vzájomnej bilancii vedie 3:1, ale aj Schwartzman aj Talian sú veľkí bojovníci a na antuke častokrát otáčajú zápasy. Neočakávam hladkú záležitosť ale skôr trojsetový boj.

Tip: Počet gemov v zápase viac ako 20,5

Kurz Niké: 1,80

Tip KOATP Montpellier – osemfinále

Dušan Lajovič – Dennis Novak (25.2. o 14:30)

Na srbskú turnajovú trojku Dušana Lajoviča čaká vo francúzskom Montpellieri neľahká úloha. Vo svojom prvom tohtoročnom halovom vystúpení totiž bude čeliť Rakúšanovi Novakovi, ktorého hre halový povrch sedí o čosi viac. Svoje kvality Rakúšan potvrdil v prvom vystúpení, keď v troch setoch zdolal byvalú svetovú šestku Francúza Simona. Lajovič, ktorý je antukovým špecialistom sa po vystúpeniach v Austrálii presunie do haly a očakávam, že na neobľúbenom povrchu bude mať pomalší rozbeh. Viac v tomto osemfinále verím jeho rakúskemu súperovi, ktorý disponuje kvalitným servisom.

Tip: Novak víťaz zápasu

Kurz Niké: 2,06

Tip OK


ATP Montpellier – osemfinále

Roberto Bautista-Agut – Gregoire Barrere (25.2. o 19:00)

Mimoriadne náročný vstup do halového podujatia čaká aj nasadenú jednotku Španiela Bautistu, ktorý sa v tejto sezóne zatiaľ veľmi trápi. Vo večernom súboji síce vyzve o sto miest nižšie postaveného domáceho tenistu, ale Barrere je v Montpellieri skvele rozohratý a rozhodne nebude podľa môjho názoru ľahkým sústom. Španielsky favorit v tejto sezóne len jediné zo štyroch stretnutí, aj to s De Minaurom musel zápas otáčať. Šokujúci koniec hneď v prvom kole Australian Open s Albotom ukázal, že v tejto sezóne to zrejme s Bautistom nebude ideálne a prechod do haly bude veľmi náročný. Barrere je vysloveným halárom a na domácej pôde je veľmi silný, v troch zápasoch v Montpellieri stratil len dva sety a podľa môjho názoru cez turnajovú jednotku môže kľudne postúpiť do štvrťfinále.

Tip: Barrere vyhrá v zápase aspoň set

Kurz Niké: 1,81

Tip KOZdroj: ts, Niké

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

19 + nineteen =