Home Najdôležitejšie Tenisové tipy (24.9): Trojlístok tipov z Roland Garros, dnes nás čakajú boje o miestenku v hlavnej súťaži

Tenisové tipy (24.9): Trojlístok tipov z Roland Garros, dnes nás čakajú boje o miestenku v hlavnej súťaži

by Roderik Pastier

BRATISLAVA – Aj dnes sme si pre vás pripravili tipérske odporúčania. Našu pozornosť upriamujeme do Paríža, kde si to muži rozdajú o postup do hlavnej súťaže.


Roland Garros – finále kvalifikácie

Jason Jung – Aleksandar Vukič (24.9 o 13:00)

24-ročný Vukič hrá po koronapauze slušný tenis. Aktuálne sa nachádza na svojom rebríčkovom maxime a brúsi si zuby na účasť v hlavnom pavúku na Roland Garros. V prvom kole porazil azda najväčší talent súčasnosti Španiela Alcaraza. Včera si v dvoch setoch poradil aj s Gunneswaranom. Proti nemu sa postaví Jason Jung, ktorý pomalý povrch nemá zrovna v obľube. Za celú kariéru má na antuke bilanciu 31-22 a do hlavnej súťaže v Paríži sa ešte nikdy nedostal. Vukič má jedinečnú šancu dostať sa do hlavného pavúka a dnes by mal vyhrať.

Tip: Víťaz zápasu Vukič

Kurz Niké: 1,51

Tip OK


Roland Garros – finále kvalifikácie

Marc Polmans – Liam Broady (24.9 o 13:00)

Broady nemal antuku nikdy v obľube, ale zdá sa, že počas prestávky na pomalom povrchu dostatočne potrénoval. V Talianskom Trieste porazil Trungellitiho s Kamkem. Tu v Paríži v prvom kole zdolal Kuhna, ktorý má zlú formu, ale na antuke hrá vždy solídne. Väčším prekvapením bola včerajšia výhra nad Van De Zandschulpom, ktorého porazil 2:0. Dnes má súpera z kategórie hrateľný v podobe Austrálčana Polmansa. Bude to otvorený zápas a Brit by mohol set vyhrať.

Tip: Broady vyhrá aspoň set

Kurz Niké: 1,50

Tip OKRoland Garros – finále kvalifikácie

Enzo Couacaud – Steven Diez (24.9 o 13:00)

Domáci Couacaud patrí medzi slabších antukárov. Na pomalom povrchu má za celú kariéru bilanciu 51-40, ale dnes cíti šancu prebojovať sa do hlavnej súťaže. V ceste mu bude stáť Diez, ktorý preferuje agresívny herný prejav založený na kvalitnom servise a forhende. Francúz tu porazil Kudlu a Ficovicha, ale ani jeden z tenistov neoplýva dobrou formou. Diez sa na antuke cíti ako ryba vo vode, čo odzrkadľuje aj jeho kariérnu bilanciu, ktorá je 349-217. Má bezpochyby viacej skúseností ako Couacaud a dnes by nemal prehrať 2:0.

Tip: Diez vyhrá aspoň set

Kurz Niké: 1,40

Tip OK

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

6 + nine =