Home Najdôležitejšie Tenisové tipy (23.9.): Trojlístok favoritov z Roland Garros

Tenisové tipy (23.9.): Trojlístok favoritov z Roland Garros

by Majo Malinovský
Sebastian Korda

BRATISLAVA – Dnes sme si po tipy prišli do Paríža, kde mužská kvalifikácia na prestížny Roland Garros pokračuje už svojimi semifinálovými súbojmi.


ATP Roland Garros – semifinále kvalifikácie

Sebastian Korda – Brayden Schnur (23.9. o 14:00)

Suverénny výkon v úvodnom vystúpení predviedol v Paríži 20-ročný americký talent Sebastian Korda, ktorý potvrdzuje, že mu to ide aj na pomalom povrchu. Korda doslova zmietol z kurtu krajana Kruegera, ktorý uhral len päť hier a na podaní súpera iba 8 fiftínov! Američan výborne podáva a aj proti kanadskému súperovi Schnurovi je veľkým favoritom. Kanaďan sériu troch prehier pretrhol výhrou nad Varillasom z Peru, ale teraz ho čaká omnoho silnejší súper. Schnur sa po dvoch sezónach vrátil na antuku, ale v úvodnom parížskom vystúpení dosiahol len prvú výhru mimo rýchlych amerických antúk, keď predtým podľahol Vukičovi aj Laaksonenovi. Verím, že Američan naplní rolu favorita. 

Tip: Korda víťaz zápasu

Kurz Niké: 1,34

Tip OK
ATP Roland Garros – semifinále kvalifikácie

Facundo Mena – Henri Laaksonen (23.9. o 14:00)

Veľkým favoritom na postup do finále kvalifikácie je aj Švajčiar Laaksonen, ktorého čaká argentínsky súper Mena. Laaksonen v prvom vystúpení v Paríži nestratil set s Cidom Subervim a aj keď šlo o pomerne vyrovnaný súboj, teraz pred ním bude stáť ešte azda menej náročný súper. Menovi sa totiž absolútne nedarí. Po ôsmich prehrách po sebe, v ktorých vyhral Argentínčan len dva sety, sa triumfu dočkal až v Paríži. S Američanom Kwiatkowskim to ale bola poriadne vydretá výhra. Mena druhý set schytal kanára a v treťom zvíťazil po boji 7:5, takže na postup do semifinále sa poriadne nadrel a minul veľké množstvo síl. V lepšej forme hrajúci Švajčiar by nemal mať väčšie problémy s postupom. 

Tip: Laaksonen víťaz zápasu

Kurz Niké: 1,29

Tip OK
ATP Roland Garros – semifinále kvalifikácie

Aleksandar Vukič – Prajnesh Gunneswaran (23.9. o 12:35)

Veľkým triumfom nad 17-ročným španielskym supertalentom Alcarazom vstúpil do parížskej kvalifikácie Austrálčan Vukič, ktorého v boji o finále čaká ľavoruký indický súper Gunneswaran. Ten si síce hladko v dvoch setoch poradil s Ilkelom, ale to je súper, ktorý vlani na antuke neodohral ani zápas a v tomto roku všetky tri prehral. Vukič v Prostějove dokázal, že aj na pomalom povrchu to vie, keď postupne zdolal Schnura, Popka, Laaksonena aj Veselého, čo sú v podstate všetko veľmi solídni antukári. Triumfom nad Alcazarom povrdil vysoké ambície aj v Paríži a ja očakávam, že bude úspešný aj dnes. 

Tip: Vukič víťaz zápasu

Kurz Niké: 1,32

Tip OK

Zdroj: ts, Niké

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

1 + eight =