Home Najdôležitejšie Tenisové tipy (22.6.): Ukončí český súper na Wimbledone v derby kariéru Kližana a ako si poradí Kovalík s favoritom?

Tenisové tipy (22.6.): Ukončí český súper na Wimbledone v derby kariéru Kližana a ako si poradí Kovalík s favoritom?

by Majo Malinovský
Martin Kližan

BRATISLAVA – Ani dnes nebudú chýbať naše tradičné tipérske odporúčania. Tentokrát sme sa zamerali na úvodné kvalifikačné zápasy trávnatého Wimbledonu.


ATP Wimbledon – kvalifikácia

Martin Kližan – Zdeněk Kolář (22.6. o 12:00)

Bez akejkoľvek špeciálnej prípravy na trávnatom povrchu sa Martin Kližan rozhodol presunúť do Londýna, kde sa pokúsi na svojom avizovanom poslednom turnaji kariéry preniknúť do hlavnej súťaže slávneho Wimbledonu. Proti Slovákovi bude v prestížnom derby súboji stáť Zdeněk Kolář, ktorý je podobne ako Kližan antukovým špecialistom a v Londýne to môže byť zaujímavý premiérový súboj týchto hráčov. Obidvaja sa na trávu presunuli po množstve antukových zápasov a nevidím v tomto dueli výraznejšieho favorita. Kližan vie zabojovať, ale jeho zápasy sú zväčša obojstranne vyrovnané a nikdy hladko nevyhráva ani neprehráva. Na poslednom domácom turnaji v Bratislave odohral v štyroch zápasoch až 11 setov a z nich až sedem bolo hratých do sedem! Kolář nie je žiadnou top hviezdou a aj bez trávnatej prípravy ho Kližan určite minimálne potrápi, takže tipujem over.

Tip: Viac ako 22,5 gemu v zápase

Kurz Niké: 1,75

Tip KO


ATP Wimbledon – kvalifikácia

Jozef Kovalík – Ramkumar Ramanathan (22.6. o 16:00)

Náročná úloha na úvod kvalifikácie čaká na ďalšieho slovenského zástupcu a nasadenú kvalifikačnú trinástku Jozefa Kovalíka, ktorého preverí na tráve rozohratý Ramanathan z Indie. Aj keď sa indický tenista v aktuálnom rebríčku ATP nachádza až na 212. priečke, rýchly trávnatý povrch jeho štýlu hry dokonale pasuje a v tejto sezóne prehral len dva zo šiestich duelov na tomto povrchu. Kovalík sa na trávu presúva po antukových dueloch a čaká ho náročný prechod, veď naposledy na tráve triumfoval ešte v roku 2017. Ind má kvalitné podanie, ktoré je na rýchlom povrchu nesmierne účinné a na poslednom Wimbledone pred dvomi rokmi v kvalifikácii hladko skolil slovenského trávnatého špecialistu Lacka 6:3, 6:2. Očakávam, že s Kovalíkom Ramanathan naplní rolu favorita.

Tip: Ramanathan -3,5 gemu v zápase

Kurz Niké: 1,98

Tip OKZdroj: ts, Niké

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

ten − 9 =