Home Najdôležitejšie Tenisové tipy (21.9): Trojlístok tipov z Roland Garros, v akcii aj Martin Kližan či veterán Karlovič

Tenisové tipy (21.9): Trojlístok tipov z Roland Garros, v akcii aj Martin Kližan či veterán Karlovič

by Roderik Pastier
Ivo Karlovič

BRATISLAVA- Dnes nám začína kvalifikácia na Roland Garros a my sme si pripravili tipérske odporúčania práve z turnaja v Paríži.


Roland Garros – 1.kolo kvalifikácie

Noah Rubin – Ivo Karlovič (21.9 o 15:00)

41-ročný Karlovič je už na sklonku svojej kariéry a každé víťazstvo bude pre neho obrovským úspechom. Na pomalej parížskej antuke jeho servis stráca čiastočne na sile a účinku. V tejto sezóne má bilanciu 2-7 a čoraz viac sa hovorí o jeho blížiacom sa konci. Za celú kariéru má na antuke negatívnu bilanciu 79-90. Proti nemu sa postaví mladučký Rubin, ktorý stále nenaplnil svoj herný potenciál. Ide o bývalú juniorskú šestku, ale zatiaľ zaostáva za očakávaniami. V Paríži to bude jeho prvý zápas po koronapauze a myslím si, že sa na antuku poriadne pripravil. Ak chce rebríčkom stúpať, tak tieto zápasy by mal zvládať.

Tip: Víťaz zápasu Rubin

Kurz Niké: 1,65


Roland Garros – 1.kolo kvalifikácie

Martin Kližan – Peter Gojowczyk (21.9 o 13:30)

Slovenský tenista ukázal v Prostějove zlepšený herný prejav, keď porazil Bolta a dobrého antukára Martíneza. Na French Open sa Kližanovi zvykne dariť, minulý rok tu skončil až v treťom kole na rakete Chačanova. Gojowczyk v tejto sezóne nepredvádza dobré výkony, keď má bilanciu 9-9. Na US Open prehral hneď v prvom kole, predtým na exhibíciách v Nemecku prehral s Lippom či Weltem. Kližan tieto zápasy dokáže zvládať, vyhrať môže aj dnes.

Tip: Víťaz zápasu Kližan

Kurz Niké: 1,39Roland Garros – 1.kolo kvalifikácie

Serhij Stachovskyj – Daniel Galán Riveros (21.9 o 15:00)

Ukrajinec Stachovskyj je v podobnej situácii ako Karlovič, aj napriek tomu, že je o 7 rokov mladší. V nedávnom rozhovore priznal, že rozmýšľa nad koncom kariéry. On má podobný herný prejav ako Chorvát, hru založenú na servise. Tento rok má bilanciu 10-12 a jeho hra nie je ideálna. Galán je typický antukový hráč, ktorý má hru založenú na výbornom pohybe a precíznej hre od základnej čiary. Zbrane Ukrajinca by mal v dnešnom zápase hravo eliminovať a postúpiť do druhého kola kvalifikácie.

Tip: Víťaz zápasu Galán Riveros

Kurz Niké: 1,36

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

nineteen − 10 =