Home Najdôležitejšie Tenisové tipy (21.1.): Potrápi urastený Francúz mladého amerického supertalenta?

BRATISLAVA – Ani dnešný deň nebudú chýbať naše tradičné tipérske odporúčania, pre ktoré sme si opäť zašli do tureckého Istanbulu.

Challenger Istanbul – osemfinále

Facundo Bagnis – Marc-Andrea Hüsler (21.1. o 9:30)

Ortodoxný antukár Bagnis včera všetkých tenisových priaznivcov prekvapil výhrou nad Zhangom a pripísal si vôbec svoj prvý triumf v halovom prostredí od začiatku kariéry (2005). Zápas som mal možnosť sledovať a musím priznať, že čínsky tenista zlyhal vo všetkých aspektoch a od stavu 4:2 40:15 v jeho prospech uhral vo zvyšku zápasu jediný gem. Dnes ho čaká podstatne náročnejší súper v podobe Švajčiara Hüslera, ktorý si v hale dokáže pomôcť razantným servisom. V úvodnom kole predviedol parádny obrat, keď po prvom prehratom sete nedal Istominovi šancu. V tomto zápase je pre mňa jasným favoritom švajčiarsky tenista a aj jediný vyhratý set od Bagnisa by bol veľkým prekvapením.

Tip: Bagnis nevyhrá ani set

Kurz Niké: 2,02

Tip OK

Brandon Nakashima – Arthur Rinderknech (21.1. o 9:30)

Nakashima je rozhodne veľkým talentom svetového tenisu, ale podľa môjho názoru nie sú jeho výkony konštantné. V prvom kole sa “narobil” s Ilkelom a v prvom sete bol vyslovene bezzubý. Od druhej sady zlepšil servis a domáceho tenistu pretlačil, ale dnes to nemusí mať vôbec ľahké. Na Američanovi je často poznať, že mimo USA nie je tak dominantným a celkovo má v hale bilanciu 16-9. Rinderknech je tradičným hráčom do haly, so skvelým servisom a v posledných mesiacoch urobil slušný progres aj v medzihre. V halovom prostredí odohral podstatne viac zápasov, v Istanbule prešiel kvalifikáciou a v troch zápasoch nestratil ani set. Pre Nakashimu bude veľkým problémom brejkovať podanie svojho súpera a sám nepôsobí na servise dominantným dojmom a tu si skúsim prekvapenie v podobe výhry francúzskeho tenistu.

Tip: Víťaz zápasu Rinderknech