Home Najdôležitejšie Tenisové tipy (2.9.): Zaskočí Schmiedlová vo forme hrajúcu svetovú pätnástku a napodobní Molčana?

Tenisové tipy (2.9.): Zaskočí Schmiedlová vo forme hrajúcu svetovú pätnástku a napodobní Molčana?

by Roderik Pastier
Anna Karolína Schmiedlová

BRATISLAVA – Ani dnes nebudú chýbať naše tradičné tipérske odporúčania, pre ktoré sme si opäť zašli na prebiehajúci grandslam US Open.


WTA US Open – 2. kolo

Anna Karolína Schmiedlová vs Anastasija Pavľučenkovová (2.9. o 17:00)

Los bol ku Anne Karolíne Schmiedlovej nekompromisný, keď v druhom kole bude čeliť svetovej pätnástke Pavľučenkovovej. Ruska mala prvé štyri mesiace v sezóne slabšie, ale nasledovala semifinálová účasť v Madride, skvelý Roland Garros, kde skončila až vo finále a vyradila tenistky ako Azarenková, Sabalenková či Rybakinová. Nesklamala ani na olympiáde, kde vypadla vo štvrťfinále s neskoršou víťazkou Benčičovou. Schmiedlová vo Flushing Meadows prešla trojkolovou kvalifikáciou a zvládla aj náročný súboj proti domácej Kruegerovej, ktorá počas celého zápasu kvalitne servovala a slovenská tenistka to nemala vôbec ľahké. Tri trojsetové výhry a deň voľna jej môžu pomôcť a v zápase s Ruskou by mohla byť obstojnou súperkou.

Tip: Schmiedlová handicap +5,5

Kurz Niké: 1,84

Tip KO


ATP US Open – 2. kolo

Maxime Cressy vs Nikoloz Basilašvili (2.9. o 18:30)

O jedno z najväčších prekvapení v prvom kole sa postaral americký bombardér Maxime Cressy, ktorý proti favorizovanému Carreňo-Bustovi prehrával už 0:2, ale blysol sa nevídaným obratom. Ďalšie tri sety sa stali korisťou 24-ročného Američana. Cressy sa prezentuje delovým servisom, keď Španielovi nasúkal v prvom kole až 44 es. Istý progres je badateľný aj v medzihre a dnes bude mať príležitosť na to, aby sa postaral o ďalšie prekvapenie. Basilašvili sa v prvom kole príliš “nenarobil”, za stavu 6:2, 2:1 mu pre zranenie vzdal zápas domáci Korda. Gruzínec je tenistom, ktorý nemá problém prehrať v prvom kole s takmer kýmkoľvek a je o ňom známe, že jeho výkony gradujú od zápasu k zápasu. Na úvod však svoj TOP level predviesť nemusel, dnes ho čaká duel, v ktorom veľa rytmu v medzihre nedostane. Pravdepodobne budeme svedkami niekoľkých tajbrejkov, a preto má vypísaný kurz na víťazstvo domáceho Cressyho pre nás veľkú hodnotu.

Tip: Víťaz zápasu Cressy

Kurz Niké: 2,82Zdroj: ts, Niké

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

5 × one =