Stefenos Tsitsipas, Andrej Rublev
Stefanos Tsitsipas verzus Andrej Rublev (Foto: TASR/AP - Jean-Francois Badias, koláž ts)

Tenisové tipy (18.4.): Stefanos Tsitsipas alebo Andrej Rublev? Kto ovládne prestížne finále Masters?

BRATISLAVA – Ani dnes nechýba tradičný článok s tipmi, ktoré sa snažíme uviesť do vašej pozornosti a zameriame sa na finálové súboje z prestížneho Monte Carla.


ATP Monte Carlo – finále

Stefanos Tsitsipas – Andrej Rublev (18.4. o 14:30)

Štyri zápasy na antuke a ani jediný stratený set. To je tohtoročná antuková bilancia Gréka Stefanosa Tsitsipasa, ktorý sa v prestížnom finále pokúsi zastaviť rozbehnutého premožiteľa antukového kráľa Rafu Nadala. Andrej Rublev presnými tvrdými údermi ničí jedného súpera za druhým, ale so Španielmi Agutom aj Nadalom stratil po sete, čo ho vo finále môže stáť menšie množstvo síl aké má k dispozícii Tsitsipas. Obidvaja tenisti vyhrali štyri vzájomné súboje a dá sa dnes očakávať mimoriadne tuhý a vyrovnaný boj. Na antuke sa vlani stretli dvakrát, vo finále v Hamburgu vyhral Rublev v troch setoch, na Roland Garros Grék nestratil s Rusom ani set. V obidvoch prípadoch sa ale hral set do sedem a podobnú tuhú bitku očakávam aj dnes. Rublev bude bojovať o premiérovú trofej z Masters, ale Tsitsipas zmetením Evansa z kurtu ukázal, že mu môže bez problémov vo finále vzdorovať, takže to nebude také jednoduché ani pre jedného z nich a tipujem over.

Tip: Viac ako 22,5 gemu v zápase

Kurz Niké: 1,72

Tip KO


ATP Monte Carlo – finále

Daniel Evans/Neal Skupski – Nikola Mektič/Mate Pavič (18.4. o 12:00)

Zaujímavé finále nás čaká aj v debli, kde sa opäť prebojovali už dvojnásobní premožitelia Polášeka s Dodigom – britský pár Evans/Skupski. Tí vo všetkých štyroch zápasoch absolvovali trojsetové drámy a vždy sa im podarilo vybojovať postup, naposledy cez skúsené duo Cabal/Farah. Vo finále budú ale čeliť azda najlepšiemu páru súčasnosti: zohratej dvojke Mektič/Pavič a Evans so Skupskim budú vo finále nastupovať v role outsiderov. Aj keď vo finále v Miami Briti nezískali proti chorvátskemu duu ani set, v Monacu na antuke to v podaní Mektiča s Pavičom ani zďaleka nie je také suverénne. Až v dvoch z troch kôl potrebovali na postup tri sety a ani zďaleka nepôsobia na antuke tak zdrvujúco ako na rýchlejších povrchoch. Verím, že Briti sa hecnú a aj vo finále súperov minimálne potrápia, očakávam rozhodnutie v treťom sete.

Tip: Tri sety v zápase

Kurz Niké: 2,27

Tip OKZdroj: ts, Niké

About Majo Malinovský

Check Also

Tím sveta, Laver Cup 2022

VIDEO Nečakané sa stalo skutočnosťou: Tím sveta na Laver Cupe ukončil kraľovanie Európy

LONDÝN – Tenisti Tímu sveta sa stali prvýkrát víťazmi Laver Cupu, keď v londýnskej 02 …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

eighteen + four =