Home Australian Open Tenisové tipy (18.2.): Zaskočí ruská kométa favorizovaného Djokoviča?

Tenisové tipy (18.2.): Zaskočí ruská kométa favorizovaného Djokoviča?

Aslan Karacev

BRATISLAVA – Ako to už býva zvykom, aj dnes sme si pre vás pripravili naše tradičné tipérske odporúčania, kde sme opäť upriamili pozornosť do Austrálie.

Australian Open – semifinále

Novak Djokovič – Aslan Karatsev (18.2. o 9:30)

Svetová jednotka v boji o finále vyzve ruskú kométu, ktorá v doterajšom priebehu Australian Open predvádza výborné výkony. Karatsev sa prvýkrát dostal do pozornosti tenisových fanúšikov minulý rok na turnajoch u našich západných susedov, ktoré zakončil s famóznou bilanciou 16-1. Formu si priniesol aj do novej sezóny, v ôsmich zápasoch nenašiel premožiteľa a premiérovo nakukne do elitnej stovky. V Melbourne postupne zdolal Magera, Gerasimova, Schwartzmana, Augera a zápas otočil aj proti zranenému Dimitrovovi. O zranení sa nehovorilo len v prípade Bulhara, ale na pokraji odhlásenia sa z turnaja bol aj Djokovič, ktorý však potvrdil, že sa cíti skvele a akékoľvek obavy sú preč. Zo strany Srba však nejde o dominantné víťazstvá, 2 sety stratil s Fritzom a zhodne po sete aj s Raoničom a Zverevom, ktorý mal však rozhodne naviac. Srbský tenista je jasným favoritom, ale podľa môjho názoru Karatsev svojou agresívnou hrou nejaké gemy uhrá.

Tip: Počet gemov Karatsev v zápase viac ako 11,5

Kurz Niké: 1,80

Tip KO

Naomi Ósaková – Serena Williamsová (18.2. o 4:00)

V druhom zápase sa pozrieme na semifinálový zápas medzi Japonkou Ósakovou a legendárnou Williamsovou. Stávkové kancelárie až prekvapivo jasne favorizujú japonskú tenistku, ale ja osobne by som to tak jednoznačne nevidel. Serena cíti šancu na rekordný 24. grandslam a jej hra má všetky predpoklady na to, aby sa jej to podarilo. V doterajšej fáze turnaja stratila set len so Sabalenkovou a vo štvrťfinále predviedla dominantný výkon proti svetovej dvojke Halepovej. Podobne sa počínala aj jej zajtrajšia súperka, ktorá rovnako prišiel len o jeden set proti Španielke Muguruzovej. V zajtrajšom zápase by mohli zohrať rolu väčšie skúsenosti a fakt, že Williamsová ovládla posledné 2 vzájomné zápasy. Podľa môjho názoru je to zápas 50 na 50 a vysoký kurz na Serenu má pre mňa hodnotu.

Tip: Víťaz zápasu Williamsová