Dominic Thiem
Dominic Thiem (Foto: TASR/AP - Rick Rycroft)

Tenisové tipy (16.3.): Thiem v Dubaji favoritom, zaujímavý zápas medzi vracajúcim sa Nišikorim a Belgičanom Goffinom

BRATISLAVA – Ani dnes nemôžu chýbať tradičné tipérske odporúčania, pre ktoré sme si opäť zašli do Dubaja.


ATP Dubaj – šestnásťfinále

Dominic Thiem – Lloyd Harris (16.3. o 17:30)

Harris má po Australian Open slušnú formu, najprv však prehral prekvapivo v Singapure s Andrejevom, ale následne bol v Dauhe v osemfinále. Prechodom do Dubaja spravil kvalifikáciu a včerajší obrat proti Austrálčanovi O’Connellovi mu dodá potrebné sebavedomie. Lloyd si dokáže pomôcť servisom, ale podmienky v Dubaji v tzv. „night session“ sú pomalšie a to by malo vyhovovať Thiemovi. Harrisov servis bude tým pádom otupený a to bude voda na mlyn pre Rakúšana. Štvrtý hráč sveta má v tejto sezóne bilanciu 5-4 a so svojimi výkonmi nemôže byť spokojný. Minulý týždeň sa natrápil s Karatsevom a následne trochu prekvapivo podľahol neskoršiemu finalistovi Bautistovi. Tento zápas by však mal byť na rakete Thiema a myslím, že ho zvládne v dvoch setoch bez tajbrejku.

Tip: Počet gemov v zápase menej ako 21,5

Kurz Niké: 1,87

Tip OK


ATP Dubaj – šestnásťfinále

Kei Nišikori – David Goffin (16.3. o 16:00)

Zaujímavý zápas dvoch výborných tenistov, ktorí sa prezentujú predovšetkým kvalitnou medzihrou s minimom chýb. Nišikori sa postupne po zranení dostáva do formy, výborné výkony predviedol v Rotterdame, kde zdolal Augera aj de Minaura. Tu v prvom kole v pozícii outsidera otočil duel proti servismanovi Opelkovi a ukázal, že s ním rozhodne treba počítať. Goffin mal koncom minulej sezóny veľmi zlé výsledky, ale v tomto roku má titul z Montpellier, ktorý mu s istotou dodal veľa sebavedomia. Minulý týždeň vypadol po veľkom boji s Fritzom a dnes bude chcieť zaváhanie odčiniť. Japonec vedie vo vzájomných zápasoch 3:0 a dnes by sme mali byť svedkami veľkého počtu gemov.

Tip: Počet gemov v zápase viac ako 22,5

Kurz Niké: 1,79

Tip KO



Zdroj: ts, Niké

About Roderik Pastier

Check Also

Nick Kyrgios

VIDEO Nadal nestratil ani set, Kyrgios vybojoval päťsetovú drámu: Dám si pohár červeného vína a bude to dobré

WIMBLEDON – Španielsky tenista Rafael Nadal skompletizoval zoznam štvrťfinalistov dvojhry vo Wimbledone. Víťaz rekordných 22 …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

8 + five =