Home Najdôležitejšie Tenisové tipy (15.5.): Nadal verzus Opelka: Šokuje americký bombardér v boji o finále aj antukového kráľa?

Reilly Opelka, Rafael Nadal

BRATISLAVA – Aj dnes sme si pre vás pripravili naše tradičné tipérske odporúčania, pri ktorých zavítame na prestížne antukové podujatie do večného mesta.

ATP Masters 1000 Rím – semifinále

Reilly Opelka vs Rafael Nadal (15.5. o 14:00)

Šokujúco už o finále zabojuje v Ríme americký bombardér Reilly Opelka, ktorý hrá svoj životný turnaj a na antuke láme rekordy, keďže nikdy sa mu takto ďaleko nepodarilo prebojovať. Kvality potvrdil aj v štvrťfinále, keď s rozbehnutým antukárom Delbonisom nestratil ani set a po výhre 7:5, 7:6 ho v boji o finále čaká antukový kráľ Rafael Nadal. Ten je veľkým predzápasovým favoritom, ale Opelka v Ríme stále nestratil ani set a proti kvalitným súperom ako Gasquet, Musetti, Karatsev a Delbonis dokonca neprehral ani jediné podanie! Nadal sa s mladíkmi Sinnerom aj Shapovalovom poriadne vytrápil, ale v odvete za prehraté madridské štvrťfinále nedal Zverevovi šancu a vyhral pohodlne 6:3, 6:4. Dnes to na podaní bombardéra, ktorému to v Ríme zatiaľ skvele funguje nebude mať vôbec jednoduché a očakávam ťažké a vyrovnané sety takže over.

Tip: Počet gemov v zápase viac ako 20,5

Kurz Niké: 1,84

Tip KO

ATP Masters 1000 Rím – štvrťfinále

Lorenzo Sonego vs Andrej Rublev (15.5. o 11:00)

Domáci tenista Sonego je vo výbornej forme, čo dokázal aj vo včerajšom dueli, keď vyradil svetovú štvorku Thiema. V tejto sezóne má navyše na antuke pozitívnu bilanciu 8-1 a dnes sa pokúsi zaskočiť ďalšieho favorita Rubleva. Rus nie je v poslednej dobe v úplnej psychickej pohode, počas zápasov pôsobí často frustrovaným dojmom a stratil set s hráčmi ako Paul, Ramos, minulý týždeň navyše prišla prekvapivá prehra s Isnerom. Set stratil aj v metropole Talianska so Struffom a bez straty setu nevyhrá podľa môjho názoru ani dnes.

Tip: Sonego vyhrá aspoň set