Home Australian Open Tenisové tipy (15.2.): Zaskočí taliansky búrlivák po austrálskom mladíkovi aj Nadala?

Tenisové tipy (15.2.): Zaskočí taliansky búrlivák po austrálskom mladíkovi aj Nadala?

by Roderik Pastier
Fabio Fognini

BRATISLAVA – Ani dnešný deň nebudú chýbať naše tradičné tipérske odporúčania na zajtrajšie osemfinálové zápasy v Melbourne.


Australian Open – osemfinále

Fabio Fognini – Rafael Nadal (15.2. o 5:00)

Azda najzaujímavejší zápas zajtrajšieho dňa na Australian Open. Taliansky búrlivák Fognini vyzve svetovú dvojku Rafaela Nadala. Talian nie je pre Rafu obľúbeným súperom aj napriek tomu, že ho dokázal dvanásťkrát poraziť. Na druhú stranu, aktuálne 17. hráčovi sveta podľahol štyrikrát. Fognini zaujal v doterajšej fáze turnaja dvomi vystúpeniami. V tom prvom prípade zaujal negatívne, keď sa po vyhratom zápase pustil s Carusom do slovnej hádky, o niečo príjemnejšie však zaujal hladkou výhrou nad domácim mladíkom de Minaurom. Nadal nestratil na turnaji ani set, ale podľa slov mnohých odborníkov, to nie je zo strany antukového kráľa tak presvedčivé, ako sme zvyknutí. Norrie dokázal svetovú dvojku v dvoch setoch potrápiť a aj napriek trojsetovej výhre, nebol výkon Španiela bezchybný. Nadal je jednoznačným favoritom, ale podľa môjho názoru nezdolá Taliana bez straty setu.

Tip: Fognini vyhrá v zápase aspoň set

Kurz Niké: 1,77

Tip KO


Australian Open – osemfinále

Stefanos Tsitsipas – Matteo Berrettini (15.2. o 10:30)

Zajtra nás čaká aj ďalší zaujímavý zápas medzi Grékom Tsitsipasom a Talianom Berrettinim. Tsitsipas ešte neokúsil v aktuálnej sezóne chuť prehry a okrem zápasu s domácim Kokkinakisom si počína suverénne. V troch setoch zdolal Ymera a Simona. Jeho súper je rovnako vo výbornej forme, keď má v tomto roku bilanciu 8-2 a na AO stratil set len s talentovaným Čechom Macháčom. V troch setoch dokázal zdolať Andersona a Chačanova, čo môžeme považovať za výborné skalpy. Obaja tenisti disponujú kvalitným servisom a v tomto zápase by sme mali byť svedkami vyššieho počtu gemov. Osobne očakávam minimálne štyri vyrovnané sety, a preto mi príde stávka na overový počet gemov najvhodnejšia.

Tip: Počet gemov v zápase viac ako 39,5

Kurz Niké: 1,76

ZrušenéAustralian Open – osemfinále

Andrej Rublev – Casper Ruud (15.2. o 4:30)

O favoritovi zápasu pravdepodobne netreba pochybovať. Rublev pokračuje vo výborných výkonoch z minulej sezóny a aktuálne ťahá sériu siedmych vyhraných zápasov v rade. Na ATP Cupe pomohol Rusom k triumfu a formu si priniesol aj na Australian Open, kde v troch zápasoch nestratil ani set. Porazil Hanfmanna, Monteira, Lopeza a väčšie problémy by mu nemal narobiť ani Ruud. Nórsky tenista je prekvapením tohto ročníka, keď zvládol tri náročné zápasy a postupne zdolal Thompsona, Paula a Albota. Casper nedisponuje zbraňami, ktorými by mohol Rubleva potrápiť a v tomto zápase očakávam jasnú záležitosť v prospech ruského tenistu, a preto volím tip na mínusový handicap.

Tip: Rublev handicap -7,5

Kurz Niké: 1,75

Zrušené

Zdroj: ts, Niké

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

twenty − eleven =