Rebecca Šramková, Viktória Kužmová
Rebecca Šramková verzus Viktória Kužmová (Foto: TK SPARTA PRAHA - Pavel Lebeda/sport-pics.cz, TASR - koláž ts)

Tenisové tipy (14.7.): Rebecca Šramková alebo Viktória Kužmová? Kto ovládne slovenské derby o štvrťfinále?

BRATISLAVA – Ani dnes nebudú chýbať naše tradičné tipérske odporúčania, kde sme sa pozreli na slovenské derby na Livesport Prague Open medzi Rebeccou Šramkovou a Viktóriou Kužmovou.


WTA Livesport Prague Open – osemfinále

Rebecca Šramková vs Viktória Kužmová (14.7. o 14:20)

Zaujímavé slovenské derby je na programe v Prahe, kde na seba narazia úspešná kvalifikantka Rebecca Šramková a držiteľka voľnej karty Viktória Kužmová. Obidve tenistky v úvodnom vystúpení hlavnej súťaže prekvapili. Šramková získala kariérny skalp vyradením turnajovej jednotky, bývalej svetovej dvojky a víťazky z roku 2018 Petry Kvitovej a Kužmová sa radovala po parádnom obrate s Nemkou Barthelovou. Vo vzájomnom dueli očakávam tuhý boj, Šramková mala problémy s kŕčami v lýtku a aj keď vzájomná bilancia Slovenie je vyrovnaná (1:1) jediný duel na rýchlom tvrdom povrchu patril Kužmovej. V roku 2018 Šramkovú zdolala v Istanbule 7:6, 6:3, predtým sa na antuke v Trnave radovala Šramková (6:3, 6:4). Slovenské derby o štvrťfinále bude maŤ v Prahe poriadny náboj a ja očakávam skôr ťahanicu a žiadnu hladkú záležitosť. Ohľadom postupu viac verím Šramkovej, ktorá má skvelú formu, ale najviac sa mi pozdáva tip na vyšší počet gemov, pretože očakávam trojsetový zápas.

Tip: Viac ako 20,5 gemu v zápase

Kurz Niké: 1,75

Tip OKATP Hamburg – osemfinále

Stefanos Tsitsipas vs Dominik Koepfer (14.7. o 15:30)

Jasného predzápasového favorita má osemfinálový súboj v nemeckom Hamburgu, kde aktuálna svetová štvorka Stefanos Tsitsipas vyzve domáceho Koepfera. Ten je síce odpisovaný, ale na domácej pôde rozohratý z Bundesligy a aj prvého kola s Martererom na rozdiel od gréckeho súpera. Tsitsipas sa na trávu vráti po trávnatom Wimbledone a pokúsi sa ukončiť aktuálnu sériu dvoch prehier. Prechod na pomalý povrch ale vôbec nemusí byť jednoduchý i keď talentovaný Grék patrí medzi svetovú extratriedu. Vzhľadom na okolnosti a domáce prostredie očakávam, že Koepfer zabojuje a nejaké tie hry s veľkým favoritom dokáže uhrať.

Tip: Viac ako 19,5 gemu v zápase

Kurz Niké: 1,84

Tip OK


Zdroj: ts, Niké

About Majo Malinovský

Check Also

Alex Molčan

Slováci v akcii: Sobota 2. júla

BRATISLAVA – Dnes bude v akcii sedmička slovenských zástupcov. Slovenské trio na Wimbledone O svoje …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

four × one =