Oscar Otte
Oscar Otte (Foto: TASR/AP - Michel Euler)

Tenisové tipy (14.10.): Potvrdí domáci Otte rolu favorita?

BRATISLAVA – Ani dnes nemôže chýbať trio tipérskych odporúčaní, ktoré dávame do vašej pozornosti.


ATP Kolín nad Rýnom – osemfinále

Oscar Otte – Radu Albot (14.10. o 14:00)

Zaujímavý osemfinálový súboj nás dnes čaká na nemeckom halovom podujatí v Kolíne nad Rýnom, kde domáci Oscar Otte vyzve moldavského súpera Albota. Aj keď je Albot v rebríčku ATP vyššie o 60 pozícií, favoritom súboja je skvele rozohratý domáci hráč. Otte bez väčších komplikácií v kvalifikácii zvládol Koepfera aj Polmansa a v úvodnom vystúpení hlavného turnaja senzačne bez straty setu zdolal aj aktuálnu svetovú 32. a veľkého domáceho favorita – Jana Lennarda Struffa. Albot tiež prekvapil nečakanou výhrou nad dobrým halárom Herbertom, ale triumf vo vyrovnanom dueli dosiahol až v treťom sete a očakávam, že v osemfinále bude mať menej síl ako domáci favorit, ktorý je aktuálne vo veľmi solídnej forme.

Tip: výhra Otteho v zápase

Kurz Niké: 1,60

Tip KO


ATP Sardínia – osemfinále

Fabio Fognini – Roberto Carballes Baena (14.10. o 13:30)

Súboj dvoch kvalitných antukárov prinesie osemfinálový duel v talianskej Sardínii, kde o postup do štvrťfinále bojuje aj domáci tenista Fabio Fognini. Aktuálna svetová šestnástka sa ale poslednú dobu výrazne trápi, od septembra taliansky antukár vyhral na obľúbenom povrchu len jediný z piatich duelov a aj to len po trojsetovej bitke. Prekvapivá prehra s Kukuškinom v úvodnom kole Roland Garros bola pre Fogniniho určite veľkým sklamaním a už tradične očakávam od neho proti výbornému španielskemu súperovi výpadky a slabšie chvíle, ktoré by Baena mohol pretaviť do zisku minimálne jedného setu. Španiel po prekvapivom vyradení Šapovalova na Roland Garros skončil na rakete Dimitrova, ale v Sardínii ukázal svoje kvality, keď ani set nestratil s ďalším kvalitným antukárom Coriom. Verím, že Fognini minimálne set v tomto náročnom súboji dvoch kvalitných antukárov určite stratí.

Tip: Baena vyhrá v zápase aspoň jeden set

Kurz Niké: 1,34

Zrušený zápasATP Sardínia – osemfinále

Federico Delbonis – Pablo Andújar (14.10. o 11:20)

Ďalší zaujímavý osemfinálový súboj sľubuje na Sardínii bitva dvoch kvalitných antukárov – Argentínčana Delbonisa a španielskeho veterána Andújara. Zaujímavé je, že aj keď papierovým favoritom v Sardínii je Delbonis, Andújar vyhral všetkých šesť doterajších vzájomných súbojov i keď častokrát to bolo po urputnom boji. V úvodnom kole talianskeho podniku obidvaja odohrali dva tesné sety, Delbonis zdolal domáceho Seppiho 7:5, 7:6 a Andújar sa radoval z postupu po triumfe 7:5, 7:5 nad naším Kovalíkom. Vyrovnanosť skvelých antukárov a štyri dlhé sety do sedem v úvodnom kole nahovárajú k overovému tipu, ktorý je podľa môjho názoru v tomto zápase veľmi reálny. Očakávam tuhý, trojsetový boj a pri hranici 19,5 to v pohode môže vyjsť aj v dvoch setoch.

Tip: viac ako 19,5 gemu v zápase

Kurz Niké: 1,41

Tip OK

Zdroj: ts, Niké

About Majo Malinovský

Check Also

Soňa Depešová, Mia Pohánková, Medaily

Medailový úspech nášho tenisu: Slovenský talent na ME vybojoval cenný kov

PARMA – Slovenská tenistka Mia Pohánková získala striebornú medailu vo dvojhre na majstrovstvách Európy hráčok …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

eight + 11 =