Home Najdôležitejšie Tenisové tipy (12.5.): Odveta z Roland Garros, zaskočí talentovaný Sinner antukového kráľa Rafaela Nadala?

BRATISLAVA – Aj dnes sme si pre vás pripravili naše tradičné tipérske odporúčania, pri ktorých zavítame na prestížne antukové podujatie do večného mesta.

ATP Masters 1000 Rím – 2. kolo

Jannik Sinner vs Rafael Nadal (12.5. o 18:00)

Po Roland Garros pôjde o druhý vzájomný zápas týchto tenistov. Talentovaný Sinner na French Open zdoroval Nadalovi set a pol a bez šance nemusí byť ani dnes. V tejto sezóne má pozitívnu bilanciu 20-10, na antuke 6-3 a získal už skalpy Rubleva, Bautistu či Ramosa. Minulý týždeň trochu prekvapivo nestačil na Popyrina, ale v domácich podmienkach od neho očakávam maximálnu motiváciu. Nadal ukázal, že je v tejto sezóne poraziteľný, čo sa potvrdilo aj minulý týždeň, keď v Madride neuhral ani set na neskoršieho víťaza Zvereva. V dnešnom zápase neočakávam jednoznačné víťazstvo Španiela, a preto vyšší počet gemov v zápase je logickou alternatívou.

Tip: Počet gemov v zápase viac ako 19,5

Kurz Niké: 1,64

Denis Šapovalov vs Stefano Travaglia (12.5. o 16:30)

Aj v druhom analyzovanom zápase som sa rozhodol zvoliť tip na domáceho tenistu. Travaglia je kvalitný antukár, ktorý je pevne usadený v druhej polovici elitnej stovky a z času na čas dokáže potrápiť nejedného favorita. V úvodnom kole zdolal búrliváka Paireho a o motiváciu bude mať rozhodne postarané aj proti 14. hráčovi sveta Šapovalovovi. Kanaďan má v tejto sezóne len priemerných 10-9 a prehral s Moutetom, Bublikom či krajanom Augerom. V minulom roku tu bol síce v semifinále, ale dnes proti nemu bude stáť náročný súper a podľa môjho názoru to Šapovalov ľahké mať nebude.

Tip: Travaglia handicap +3,5