Home Australian Open Tenisové tipy (11.2.): Uštedrí Nadal drvivú porážku aj ďalšiemu súperovi?

Tenisové tipy (11.2.): Uštedrí Nadal drvivú porážku aj ďalšiemu súperovi?

by Roderik Pastier
Rafael Nadal

BRATISLAVA – Aj dnes vám prinášame trojicu zaujímavých tipov a zamierili sme ako inak do austrálskeho Melbourne, kde sa pozrieme na trio súbojov druhého kola.


Australian Open – 2. kolo

Fabio Fognini – Salvatore Caruso (11.2. o 5:30)

Súboj dvoch Talianov sľubuje zaujímavý zápas. Fognini predviedol v prvom kole výborný výkon, keď hladko zdolal Francúza Herberta a počas celého zápasu nečelil ani jednému brejkbalu. 17. hráč sveta má často problémy s motiváciou a koncetráciou, ale kde inde by mal byť plne motivovaný ako na grandslame? Minulý rok po vyradení Opelku, Thompsona a Pellu bol až v osemfinále, kde podľahol Sandgrenovi. Jeho súperom bude Caruso, ktorý je takmer ortodoxným antukárom s hardovou bilanciou 85-64. V prvom kole až prekvapivo ľahko zdolal Laaksonena, ale zajtra ho čaká kvalitatívne úplne iný súper. Fognini je za normálnych okolností o triedu lepším hráčom a mal by zápas zvládnuť aj v “štvorkovom” handicape.

Tip: Fognini handicap gemy -3,5

Kurz Niké: 1,82


Australian Open – 2. kolo

Carlos Alcaraz Garfia – Mikael Ymer (11.2. o 2:30)

Zaujímavý zápas medzi vychádzajúcou tenisovou hviezdou Alcarazom a Švédom Ymerom. Španiel bol dlho považovaný za ortodoxného antukára, ale v tejto sezóne ukazuje, že chutí mu aj hard o čom svedčí bilancia 6 výhier a jedinej porážky. V Katare zvládol trojkolovú kvalifikáciu a postúpil do hlavnej súťaže, kde v prvom kole nedal žiadnu šancu Van De Zandschulpovi. Predviedol vynikajúci výkon založený na výbornej medzihre. Ymer sa postaral o šokujúci výsledok, keď v piatich setoch zdolal Hurkacza, ktorý odohral veľmi podpriemerný zápas a dovolím si tvrdiť, že svojmu súperovi uľahčil cestu do druhého kola. Švéd má na betóne odohraných 56 zápasov a tiež obľubuje pomalší povrch. Tento zápase bude na rakete Alcaraza, ktorý by mal diktovať tempo zápasu a opäť si zahrám handicap ako v predchádzajúcom prípade.

Tip: Alcaraz Garfia handicap -3,5

Kurz Niké: 1,86Australian Open – 2. kolo

Michael Mmoh – Rafael Nadal (11.2. o 10:30)

O favoritovi tohto zápasu nemožno pochybovať. Nadal aj napriek zdravotným problémom s chrbtom v prvom kole ukázal vysokú hernú kvalitu a bez väčších problémov porazil Djereho. Prijateľného súpera bude mať aj v ďalšom kole, kde narazí na Američana Mmoha, ktorý odohral maratónsky dlhý zápas s Troickim. Mmoh zvládol trojkolovú kvalifikáciu, ale s takýmito zápasmi nemá absolútne žiadnu skúsenosť a prevažne sa pohybuje na challengerových okruhoch. Rafa po zápase jasne deklaroval, že bude pre neho dôležité tráviť na kurte čo najmenej času a s maximálnou motiváciou pôjde aj do tohto zápasu a mal by súperovi uštedriť drvivú porážku.

Tip: Počet gemov v zápase menej ako 27,5

Kurz Niké: 1,78

Zdroj: ts, Niké

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

3 × 4 =