Home Najdôležitejšie Tenisové tipy (11.1.): Odplatí Isner v americkom derby prehru z Roland Garros?

Tenisové tipy (11.1.): Odplatí Isner v americkom derby prehru z Roland Garros?

John Isner

BRATISLAVA – Aj dnes prichádzame s trojicou tradičných tipérskych odporúčaní, ktoré nás zaujali.

ATP Antalya 2 – štvrťfinále

Jéremy Chardy – Jan-Lennard Struff (11.1. o 9:00)

Po vydretom takmer trojhodinovom tajbrejkovom maratóne s Fogninim, ktorý stál Francúza Chardyho množstvo síl, sa teraz svetová 72. postaví nemeckému súperovi Struffovi. Ten mal oproti Francúzovi úplnú pohodu, pretože kým 33-ročný skúsený Chardy si musel postup vybojovať, súper Nemca Grenier na zápas nenastúpil a tak Struff postúpil zadarmo. Aj preto viac ohľadom postupu do semifinále verím Nemcovi, ktorý bude mať viac síl, ale na druhej strane klasický hard mu až tak nesedí ako iné povrchy. Chardy vyhral dva z piatich doterajších vzájomných súbojov a vždy to boli poriadne drámy. Obidvaja tenisti výborne podávajú a ak sa plne skoncentrujú na servis, tak to môže byť opäť poriadny maratón. Viac ohľadom postupu verím oddýchnutejšiemu Struffovi.

Tip: viac ako 20,5 gemu v zápase

Kurz Niké: 1,41

Tip OK

Nikoloz Basilašvili – Alex De Minaur (11.1. o 10:30)

Ďalším zaujímavým štvrťfinálovým bojom v tureckej Antalyi bude súboj gruzínskeho outsidera Nikoloza Basilašviliho a austrálskeho favorita Alexa De Minaura. Gruzínska svetová 40. po dlhých 15 mesiacoch dosiahla v Turecku dva víťazné zápasy po sebe i keď hneď v tom prvom proti Arnaboldimu mal Gruzínec na mále. Náročnú situáciu ale zvládol, v treťom sete už dominoval a v boji o štvrťfinále s domácim Celikbilekom nestratil ani set i keď zápas bol nesmierne vyrovnaný (7:6, 6:4). De Minaur je obrovským talentom Austrálie, ktorý má rozhodne pred sebou veľkú budúcnosť. V Turecku síce mal proti sebe len dvoch slabších súperov, ale s Jazirim stratil len tri hry a s Andrejevom tiež len štyri, čo svedčí o suverenite tohto šikovného hráča. O jeho postupe absolútne nepochybujem a pri tom, ako sa Gruzínec stále trápi, odporúčam tip na dvojsetovú výhru favorita.

Tip: Basilašvili neuhrá v zápase ani set

Kurz Niké: 1,40

Tip OK

ATP Delray Beach – štvrťfinále

Sebastian Korda – John Isner (12.1. o 0:00)

Zaujímavé americké derby je na programe v boji o semifinále na americkom podujatí v Delray Beach. Dlháň John Isner vyzve talentovaného Sebastiana Kordu, ktorý už na konte má cenný skalp bývalej svetovej osmičky. Isner Kordovi v štyroch setoch podľahol na minuloročnom Roland Garros, ale teraz na domácej pôde a s povrchom, ktorý jeho hre vyhovuje najviac, už favorit nebude chcieť pripustiť zlyhanie. Isner zasypal v prvom dueli Monteira 22 esami a brazílskemu súperovi neponúkol ani jedinú brejkbalovú príležitosť. Isner vyhral tradične len o jediný brejk (6:4, 7:6). Korda po dvojsetovom triumfe s Kwonom stratil v osemfinále úvodný set s krajanom Paulom, ale potom v americkom derby dokázal zápas otočiť. Podobne vyrovnaný duel očakávam aj s Isnerom, John bude súpera len veľmi ťažko lámať, ale platiť by to malo obojstranne. Očakávam tajbrejk a tuhý boj o semifinále.

Tip: viac ako 22,5 gemu v zápase