Home Najdôležitejšie Tenisové tipy (10.7.): Rozjasá Plíšková tenisové Česko, alebo sa z triumfu na Wimbledone bude radovať Bartyová?

Tenisové tipy (10.7.): Rozjasá Plíšková tenisové Česko, alebo sa z triumfu na Wimbledone bude radovať Bartyová?

by Majo Malinovský
Ashleigh Bartyová, Karolína Plíšková

BRATISLAVA – Ani dnes nebudú chýbať naše tradičné tipérske odporúčania, kde sme sa opäť pozreli na prebiehajúci Wimbledon, kde je na programe už finálový súboj dvojhry žien.


WTA Wimbledon – finále

Ashleigh Bartyová vs Karolína Plíšková (10.7. o 15:00)

Veľké wimbledonské finále žien prinesie pre niektorú z aktérok premiérový triumf na trávnatom grandslame a tak nás dnes v Londýne s určitosťou čaká napínavé finálové divadlo. Favoritkou je svetová jednotka, ktorá v Londýne stále stratila len jediný set v prvom súboji so Suárezovou-Navarrovou, ktorý prehrala len v tajbrejku. Ani Plíšková si na Wimbledone nepočína vôbec zle, do semifinále nestratila ani jediný set i keď treba podotknúť, že súperky neboli z rangu najsilnejších. V boji o finále narazila Česka na neobľúbenú Sabalenkovú a obratom potvrdila, že na tráve jej to naozaj ide a vo finále to minimálne favoritke poriadne chce znepríjemniť. Vo vzájomných súbojoch Plíšková úspela len dvakrát, Bartyová sa radovala päťkrát, naposledy v jedinom tohtoročnom súboji na antuke v Stuttgarte Austrálčanka duel otočila (2:6, 6:1, 7:5). Podľa môjho názoru vo finále rozhodne mentálna sila Austrálčanky a verím, že to bude pohodlné víťazstvo.

Tip: Bartyová -3,5 gemu v zápase

Kurz Niké: 1,79

Tip OK


WTA Hamburg – semifinále

Dajana Jastremská vs Elena Gabriela Ruseová (10.7. o 12:00)

Po dlhej pauze zavinenej dopingovou kauzou sa Dajana Jastremská vrátila na okruh WTA vo veľkom štýle, keď v doterajších dvoch vystúpeniach nestratila ani set a dnes zabojuje už o finále. V ceste jej ale bude stáť rumunská kvalifikantka Ruseová, ktorá na nemeckej antuke predvádza skvelý tenis. V piatich zápasoch stratila jediný set v poslednom dueli proti favorizovanej Collinsovej a ja očakávam, že ani dnes nebude do počtu. S Jastremskou Rumunka navyše vyhrala jediný doterajší vzájomný súboj, keď ju v roku 2017 zdolala na antuke po boji 6:7, 6:3, 7:5. Dnes verím, že opäť favoritku minimálne potrápi a páćia sa mi stávky na to, že Rumunka v zápase vyhrá aspoň set, ale určite aj stávka na vyšší počet gemov v zápase, keďže očakávam tuhý boj.

Tip: Ruseová vyhrá aspoň set

Kurz Niké: 1,64

Tip OKZdroj: ts, Niké

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

four − two =