Home Najdôležitejšie Tenisové tipy (10.5.): Zaskočí taliansky búrlivák na domácej pôde favorizovaného Nišikoriho a ako dopadne súboj dvoch bombardérov?

Tenisové tipy (10.5.): Zaskočí taliansky búrlivák na domácej pôde favorizovaného Nišikoriho a ako dopadne súboj dvoch bombardérov?

by Roderik Pastier

BRATISLAVA – Aj dnešný deň sme si pre vás pripravili naše tradičné tipérske odporúčania, pri ktorých sa pozrieme na antukový turnaj v Ríme.


ATP Masters 1000 Rím – 1. kolo

Kei Nišikori vs Fabio Fognini (10.5. o 11:30)

Prognózovať zápasy Taliana Fogniniho je vždy náročné, ale na domácom turnaji by mal mať 33-ročný tenista veľkú motiváciu. Fognini má v tejto sezóne 11-10 a jeho výkony sú ako na hojdačke, minulý týždeň zdolal v Madride Tabernera, aby následne podľahol krajanovi Berrettinimu. V Ríme však má každý rok obrovskú podporu fanúšikov, v roku 2018 tu bol vo štvrťfinále a na zaujímavý výsledok by mohol pomýšľať aj tentokrát. Nišikori sa postupne vracia po zranení, ale s bilanciou 9-9 nemôže byť spokojný. V Madride skončil v druhom kole na rakete víťaza Zvereva a v dnešnom zápase je podľa stávkových kancelárií favoritom. Môj názor je však iný, pre mňa je miernym favoritom skúsený Fognini, ktorý by mohol ísť na domácej pôde ďalej.

Tip: Víťaz zápasu Fognini

Kurz Niké: 2,17


ATP Masters 1000 Rím – 1. kolo

Marin Čilič vs Alexander Bublik (10.5. o 15:00)

V prvom kole nás čaká aj zaujímavý súboj dvoch skvelých servismanov s rozdielnymi formami. Bublik do Ríma prichádza so štvrťfinálovým výsledkom v Madride a ukázal, že ak sa sústredí len na tenis, dokáže porážať aj tých najlepších. V metropole Španielska získal zaujímavé skalpy Fucsovicsa, Šapovalova aj ruskej kométy Karatseva a dnes ho čaká skúsený bombardér Čilič, ktorý sa herne trápi. Chorvát má v tejto sezóne 8-7, naposledy si síce na slabšie obsadenom turnaji v Estorile pripísal na svoje konto semifinálovú účasť, ale z dlhodobého horizontu nezažíva úspešné obdobie. V Ríme by však mohol nájsť stratenú formu, v roku 2018 tu bol v semifinále, minulý rok skončil v treťom kole a zhodou okolností zdolal v troch setoch aj jeho dnešného súpera. Vyrovnaný duel očakávam aj dnes, a preto tip na vyšší počet gemov v zápase mi príde ako najvhodnejšia alternatíva.

Tip: Počet gemov v zápase viac ako 22,5

Kurz Niké: 1,82Zdroj: ts, Niké

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

2 × 1 =