Home Najdôležitejšie Tenisové tipy (10.11.): Nájde Kužmová v Linzi stratenú formu?

Tenisové tipy (10.11.): Nájde Kužmová v Linzi stratenú formu?

Viktória Kužmová

BRATISLAVA – Aj dnes sme si pre vás pripravili tipérske odporúčania. Pozrieme sa na tri rôzne turnaje, kde analyzujeme aj zápasy slovenských tenistov.

ATP Sofia – 1. kolo

Márton Fucsovics – Jannik Sinner (10.11. o 12:30)

Taliansky tínedžer Sinner prekvapil predovšetkým vystúpením na Roland Garros, kde vypadol až vo štvrťfinále proti neskoršiemu víťazovi Nadalovi. Po prechode do halového prostredia si pripísal na svoje konto semifinálovú účasť v Kolíne, ale vo Viedni pár dní po tom skrečoval zápas proti Rublevovi. Je otázne, akou formou sa bude po menšom zranení prezentovať, ale ak by nebol zdravotne v poriadku, zrejme by v Sofii neštartoval. Jeho súperom bude Fucsovics, ktorý podáva v poslednej dobe nevyrovnané výkony. V Kolíne prehral proti Simonovi 6:0, 6:3. V Paríži porazil Cazauxa a Pospíšila a podľahol Coričovi. V zápasoch, kde je favoritom dokáže vyhrávať, ale v pozícii outsidera vyhráva len zriedkavo. Minulý rok bol v Sofii vo finále, ale dnes má proti sebe náročného súpera, ktorý ho podľa môjho názoru zdolá.

Tip: Víťaz zápasu Sinner

Kurz Niké: 1,53

Tip OK

Challenger Bratislava – 1.kolo

Lukáš Lacko – Sergiy Stakhovsky (10.11. o 16:00)

Organizátori najprestížnejšieho turnaja na Slovensku prekvapili akceptačným listom, keď Lackovi neudelili divokú kartu a dostal sa do hlavnej súťaže len vďaka odstúpeniu vyššie postavených súperov. Slovenský tenista má halu v Bratislave v obľube, dokázal tu triumfovať až trikrát a raz bol vo finále. Lukáš nemá v tejto sezóne dobrú formu, po koronapauze uspel len v troch zápasoch z desiatich. Kde inde by mohol nájsť stratenú formu ako doma v Bratislave? V prvom kole ho čaká prijateľný súper v podobe Ukrajinca Stakhovskeho. Sergiy je už na sklonku kariéry a to odzrkadľuje aj jeho formu v tejto sezóne. Na French Open vypadol v kvalifikácii proti Galánovi a v tureckom Istanbule skončil s “kanárom” proti Clarkovi. Vzájomná bilancia je 4:1 v prospech Lacka a v mojich očiach je aj napriek neúspešnej sezóne favoritom.

Tip: Víťaz zápasu Lacko

Kurz Niké: 1,47

Tip KO

WTA Linz – 1.kolo

Viktória Kužmová – Stefanie Vögeleová (10.11. o 16:00)

Kužmová nezažíva po koronapauze úspešné obdobie, ale v rakúskom Linzi by mohlo dôjsť k návratu stratenej formy. Z posledných piatich zápasov uspela len v jednom. Minulý rok dokráčala v Linzi až do štvrťfinále a angažovanie kondičného trénera by jej mohlo pomôcť k získaniu opätovného sebavedomia. Jej súperkou bude Vögeleová, ktorá tu zvládla dvojkolovú kvalifikáciu, v ktorej však nebola dvakrát presvedčivá. Proti neznámej Rakúšanke Bokor sa v prvom sete trápila a proti Kerkhove stratila set. Švajčiarska tenistka je zrejme favoritkou, ale nemá aktuálne takú formu, aby porazili Kužmovú 2:0 a podľa môjho názoru vyhrá slovenská tenistka aspoň set.

Tip: Kužmová vyhrá aspoň set