Home Najdôležitejšie Tenisové tipy (1.3.): Ukončí Kužmová čiernu sériu a zvládne Murray na úvod domácu prekážku?

Tenisové tipy (1.3.): Ukončí Kužmová čiernu sériu a zvládne Murray na úvod domácu prekážku?

by Majo Malinovský
Viktória Kužmová

BRATISLAVA – Ani dnes nemôže chýbať trio našich tipérskych odporúčaní.


WTA Lyon – 1. kolo

Viktória Kužmová – Camila Giorgiová (1.3. o 19:00)

Slovenská singlová jednotka Viktória Kužmová sa po hladkých prehrách s Gavrilovovou a Sabalenkovou predstaví v treťom tohtosezónnom vystúpení vo francúzskom Lyone proti Talianke Giorgiovej a nastupuje v pozícii outsiderky. Kužmová síce obhajuje vo Francúzsku minuloročné štvrťfinále, ale keď si odmyslíme triumf v Českej extralige, tak aktuálne na okruhu WTA ťahá už sériu ôsmich porážok v rade, pri ktorých neuhrala ani jediný set. Talianka, ktorá v tomto roku zatiaľ vyhrala dva zo štyroch zápasov, tiež vlani v Lyone dokráčala do štvrťfinále a celkovo jej hre halové prostredie sedí o čosi viac ako slovenskej súperke. Zlá forma Kužmovej pretrváva už dlho a očakávam, že v súboji s niekdajšou svetovou 26. opäť nedokáže prelomiť čiernu sériu.

Tip: Kužmová neuhrá ani set

Kurz Niké: 1,72

Tip OKATP Rotterdam – 1. kolo

Robin Haase – Andy Murray (1.3. o 19:30)

Zaujímavý súboj dvoch skúsených matadorov prinesie úvodné kolo halového podujatia v holandskom Rotterdame, kde domáci Haase vyzve Murrayho. Haase síce v halových vystúpeniach uplynulé dve sezóny príliš neoslnil, ale na domácej pôde vie držať servis a proti favorizovanému Britovi to môže byť zaujímavé. V tejto sezóne má zatiaľ Holanďan solídnu bilanciu 3:3, ale proti Murraymu sa mu historicky nedarí. Brit prehral s Haasem len jediné z piatich vzájomných stretnutí a v hale už v tomto roku absolvoval dva turnaje, ale rozhodne to nie je nič suverénne a podľa môjho názoru domáci Haase minimálne favorita potrápi, ten servis má stále kvalitný a jednoduché to favorit mať rozhodne nebude.

Tip: Viac ako 22,5 gemu v zápase

Kurz Niké: 1,95

Tip OK


ATP Buenos Aires – 1. kolo

Pablo Andújar – Juan Ignacio Londero (1.3. o 22:00)

Úvodné kolo antukového podujatia v argentínskom Buenos Aires proti sebe postaví domáceho Londera a španielskeho veterána Andújara. Španiel v tejto sezóne vyhral len jedno zo štyroch stretnutí a na antuke to bude v tomto roku jeho premiéra. Londero je favoritom stretnutia predovšetkým kvôli domácej pôde, na ktorej sa mu tradične darí. Vlani skončil na rakete Ruuda až pred bránami finále a tohto roku by určite rád tento úspech minimálne zopakoval. Aj keď v každom z troch tohtoročných duelov vyhral úvodný set, všetky zápasy napokon prehral a prvú výhru môže dosiahnuť práve na domácej pôde. Londero Španiela zdolal v jedinom vzájomnom vystúpení v roku 2018 na challengerovom podujatí v Lime, kde s ním stratil len šesť hier. Očakávam, že na domácej pôde bude mať opäť navrch Londero.

Tip: Londero víťaz zápasu

Kurz Niké: 1,78

Tip KOZdroj: ts, Niké

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

seventeen − 11 =