Home Najdôležitejšie Taliani pred daviscupovým bojom so Slovenskom riešia dilemu: Strata Fabia Fogniniho je citeľná

Taliani pred daviscupovým bojom so Slovenskom riešia dilemu: Strata Fabia Fogniniho je citeľná

by Majo Malinovský
Filippo Volandri

BRATISLAVA – Kapitán talianskeho daviscupového tímu Filippo Volandri si pochvaľuje doterajšiu prípravu na kvalifikačný duel o postup na finálový turnaj Davisovho pohára proti tenistom Slovenska (4.-5. marca). Spokojný je s povrchom i kurtom v bratislavskom NTC.


“V mene celého tímu sa chcem poďakovať za vrelé privítanie v Bratislave. Povrch v NTC je podobný ako na turnajoch ATP, moji hráči sú na ňom zvyknutí hrať. Zatiaľ ide všetko podľa plánu,” uviedol šéf talianskej lavičky, ktorému budú chýbať Matteo Berrettini i Fabio Fognini.

Volandri rieši dilemu

Volandri tak musí vyriešiť dilemu, koho postaví po boku Simoneho Bolelliho do štvorhry. “Strata Fabia Fogniniho je citeľná. V tíme však máme šikovných hráčov, ktorí ho môžu nahradiť. V dobrom svetle sa ukazuje Stefano Travaglia. Simone Bolelli je vo výbornej forme, čo je pozitívny signál. Budeme sa snažiť zostaviť čo najsilnejší tandem, pretože štvorhra je v Davis Cupe vždy veľmi dôležitá a vieme o tom, že Slováci majú výborného debla.”

Taliansky kapitán pozorne sledoval slovenských hráčov na Australian Open i na ďalších turnajoch. “Súčasťou mojej práce je byť dobre pripravený na každé stretnutie. Urobili sme s tímom dôsledný skauting. Norberta Gombosa poznám ešte z hráčskych čias. Verím, že v silách nášho tímu je vyhrať tento zápas aj bez Fogniniho a Berrettiniho. Na daviscupovej lavičke cítim väčšiu zodpovednosť ako počas hráčskej kariéry. Je to stresujúcejšie. Robím však všetko pre to, aby v tíme vládla dobrá atmosféra.”



Slováci už kompletní

Slováci sú od uplynulej soboty už v kompletnom zložení, k tímu sa po návrate z turnaja v Dubaji pripojili aj Alex Molčan a Filip Polášek. “Snažíme sa vyladiť formu a prispôsobovať hráčov k zápasom. Podarilo sa nám postaviť najsilnejší tím, čo svedčí o tom, že chalani chcú hrať. Nálada v tíme je bojovná, všetci chcú prispieť k víťazstvu,” zdôraznil kapitán slovenského tímu Tibor Tóth.

Tibor Tóth
Tibor Tóth (Foto: TASR – Pavel Neubauer)

Zatiaľ si netrúfa povedať, kto nastúpi za Talianov vo štvorhre. “Aj Jannik Sinner odohral v minulosti výborné štvorhry, možno sa taliansky kapitán rozhodne pre neho. Necháme sa prekvapiť. My sa sústredíme na to, aby Filip Polášek s Igorom Zelenayom boli v dobrej forme. Štvorhra by mohla rozhodnúť. Ja by som bol rád, keby sa naplnila maximálna možná kapacita. Taliansko je jeden z troch najsilnejších tímov aj bez Berrettiniho a Fogniniho. Ľudia môžu vidieť tenis svetovej úrovne.”



Tóth tvrdí, že vlaňajšie víťazstvo nad Čile dodalo tímu sebavedomie. “Noro Gombos podal proti hráčovi z elitnej svetovej dvadsiatky Cristianovi Garinovi dominantný výkon, výborne zahrali aj deblisti. Taliansko však bude ešte silnejší protivník. Ak chceme uspieť, všetci hráči musia podať maximálne výkony.”

Zdroj: TASR

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

fourteen − 10 =