Home Najdôležitejšie Talentovaný Privara to vie aj na tráve: Na slávnom Wimbledone zabojuje o osemfinále

Peter Benjamín Privara

LONDÝN – Talentovaný slovenský tenista Peter Benjamín Privara to vie aj na trávnatom povrchu. Potvrdil to dnešným triumfom na juniorskom Wimbledone, keď v úvodnom dueli zdolal ekvádorského súpera Alvara Guillena Mezu.

Privara sa v štvrtej hre na podaní súpera dočkal úvodného brejku, potom v šiestej hre na podaní súpera dva brejkbaly zahodil a následne pykal strateným servisom. V desiatej hre bol blízko k zisku úvodného setu, ale setbal na podaní Ekvádorčana zahodil, ale v dvanástej hre už nie a v dramatickom závere sa tak po 49 minútach radoval slovenský talent – 7:5.

Druhé dejstvo začalo brejkbalom ekvádorského súpera na úvodnom servise Privaru, ktorý ale zostal nevyužitý. Potom sa až do šiestej hry nič prevratného neudialo, Privara následne brejkol súpera na 4:2, ale Meza odpovedal okamžitým ribrejkom a začínalo sa odznova. V jedenástej hre Privara na podaní čelil dvom brejkbalom súpera, ale náročnú situáciu ustál a to ho nakoplo. Tak ako prvý aj druhý set rozhodla dvanásta hra, v ktorej Slovák opäť brejkol súpera a radoval sa z postupu do ďalšieho kola – 7:5.

V boji o osemfinále na slovenský talent čaká víťaz súboja Samir Banerjee verzus Maks Kasnikowski.